Yazı Detayı
07 Mayıs 2019 - Salı 19:48
 
Şimdi Afyonkarahisar Milli Eğitim Müdürlüğüne soruyoruz
Nizamettin Şenol
medyaafyon
 
 

                                                      TÜRKİYE KAMU-SEN

TÜRK EĞİTİM-SEN

Türkiye Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmetleri Kolu

Kamu Çalışanları Sendikası Afyonkarahisar Şubesi

 

 

          Öncelikle başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan-ı Şerifi'nizi tebrik eder, Türk ve İslam alemine hayırlara vesile olmasını dilerim. Yüce Allah’tan, bu ayda doğruluktan uzaklaşanlara, adaletten şaşanlara, kul hakkı yemeyi çorba içmek gibi sıradan sayanlara, feraset vermesini niyaz ediyorum.

          Son bir haftadır eğitim camiası yangın yerine dönmüş, kaos zirveye ulaşmış, akıllara zarar olaylar tüm Türkiye de yaşanırken Afyonkarahisar da ise nirvana yapmıştır.

          Bir  sözde sendika(!) TEZGAH kuruyor. Kurduğu TEZGAHA koskoca MEB teşkilatını da (bir kez daha) alet  ediyor. Bu tezgah ile, kimlerin nereleri tercih ettiği önceden öğrenilecek, sonra da ona göre imtiyazlı üyelerine uygun olan tercih yaptırılacak. Malum Sendika 03/05/2019 Cuma günü saat: 15:00 te eş zamanlı tüm illerde(Bir Kısım üyelerini bilgilendirerek) yönetici başvuru süresinin uzatılacağını ve başvuru yapılmamasını duyurmuştu. Eğitim çalışanlarının ise (bu imtiyazlı sınıftan) saatler sonra haberleri olmuştur. İşin enterasanı tezgah kurduklarının 80 den fazlası da kendi üyeleri. Bu durumu kendi üyeleri de mutlaka gözden geçirecek, kime ve nereye üye olduklarını sorgulayacaklardır. Biz Türk Eğitim-Sen olarak yönetici olan hiçbir üyemizin iradesine ipotek koymadık, koymayız da. Bu hususla ilgili bazı sözde sendikalar gibi tezgah kurma konulu toplantılar yapmadık.

       MEB herkesin hakkını korumalı ve imtiyazlı bir grubun keyfine göre hareket etmemelidir. Bu nedenle, 3 Mayıs 2019 saat 17:00’a kadar müracaat edenlerin tercihlerine göre ataması yapılmalıdır. Tercih etmeyen ve rakiplerinin tercihlerini görüp ona göre kendilerine hak etmediği okulları tercih ederek atanmak isteyenlerin atamaları da, kalan okullara, yada bir sonraki  atama döneminde yapılmalıdır. Bu sendika(!) MEB’i kullanarak 4 ve 8 yılını dolduran (imtiyazlılar hariç) yönetici adaylarına tuzak kurmuştur. MEB  bu oyunu bozmalı ve adaleti sağlamalıdır.

         Şimdi Afyonkarahisar Milli Eğitim Müdürlüğüne soruyoruz;

1-Milli Eğitim Müdürü ve Milli Eğitim Müdürü’nün talimatı ile  İnsan Kaynakları Şube Müdürü  okul yöneticileri ile yüz yüze görüşerek veya telefonla arayarak  tercihlerine müdahale etmiş midir?

2-Sözde sendikanın kumpasına ortak oldunuz mu ,tercih süresinin uzatılmasından sonra, tercih ve puan listeleri malum sendikaya servis edildiği iddiaları dile düştü. Siz de servis ettiniz mi?

3- 03/05/2019 Cuma  günü , yani müracaatın son günü olarak bilinen günde,  saat 15:00 ten sonra imtiyazlı yöneticileri yapılan  tercihlerden haberdar ettiniz mi?

4-03/05/2019 -07/05/2019 tarihi arasında kimler müracaat etmiş, sendika bilgileri nedir,  süreç sonunda açıklayacak mısınız?

5-Sayın Metin YALÇIN, tüm eğitim çalışanlarının Milli Eğitim Müdürü olmayı ne zaman başaracaksınız, ayrıştırarak nereye varmayı hedeflemektesiniz? Kızgın demiri neden daha da ısıtıp, konsolide olmanın önüne geçmektesiniz?

         Afyonkarahisar Milli Eğitim Müdürlüğü 3 Mayıs 2019 saat 17:00 itibariyle yönetici atama için tercih yapmayıp sonraya bıraktırılan imtiyazlı kişileri ve sendika bilgilerini ivedilikle açıklamalıdır. Yaşanan bu olay organize bir olaydır. Yıllardır yapılan tüm organize olayların üzerine gidilmeli, MEB  merkez ve taşra teşkilatları şeffaflaştırılarak, adaletli bir şekilde yönetilmeli, sorumlularına da hesap sorulmalıdır.

   Allah nasip ederse bugün iftarımızı yapacağız. Ama görünüyor ki, bazıları iftarlarını KUL HAKKI yiyerek açacaklar. Rabbim bunları ıslah etsin!

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

06.05.2019                                                                                                  Nizamettin ŞENOL

                                                                                                           Türk Eğitim -Sen Şube Başkanı

 
Etiketler: Şimdi, Afyonkarahisar, Milli, Eğitim, Müdürlüğüne, soruyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı