Haber Detayı
19 Temmuz 2013 - Cuma 04:20
 
Tercih yine TKDK oldu
Afyonkarahisar yatırımcıları’nın işletmelerini modernize etmek için Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun uygulamış olduğu IPARD programını tercih ettikleri belirtildi.
Ekonomi Haberi
Tercih yine TKDK oldu

Afyonkarahisar İl Koordinatörlüğünde geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen sözleşme imza töreninde Kurumun desteklerinden daha önce faydalanan yatırımcıların tekrar proje verdikleri görüldü.

BİRÇOK FİRMA İŞLETMELERİNİ MODERNİZE EDECEK

Kurumun daha önce çıkmış olduğu 1. Başvuru çağrı döneminde İlimizin ve Kurumumuzun ilk AB Hibesini alan Sütçüoğlu Orhan Sütçü Süt Ve Süt Ürünleri Üretimi Sanayi Tic. Ltd. Şti. 2.296.587,52 TL’lik projeyle, 4. Başvuru çağrı ilanı kapsamında 100 Başlık Süt Sığırcılığı yatırımına Kurumumuzdan hibe alan Üçlerkayası Tarım Hayvancılık Gıda Danışmanlık Turizm İnşaat Sanayi Tic. Ltd. Şti. 321.699,17 TL’lik projeyle, 5. Başvuru çağrı ilanı kapsamında yatırımına hibe alan Tanova Süt Mamülleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi 814.276,46 TL’lik projeleriyle 9. Başvuru çağrı ilanı kapsamında ikinci kez IPARD programını tercih etmişler ve işletmelerini modernize etmeyi hak kazandıkları gelen bilgiler arasında yer aldı.

PROJELERİN KONTROLLERİ DEVAM EDİYOR

 Yetkililerden yapılan açıklamaya göre;  “4. Başvuru çağrı ilanı kapsamında Kurumumuzdan hibe alarak 100 Başlık Süt Sığırcılığı yatırımı yapan Mas Süt Ürünleri Et Ürünleri Tarım Hayvancılık Gıda Seracılık Enerji Nakliye Müteahhitlik Sanayi Ve Ticaret Limitet Şirketi ve Fonem Tarım Hayvancılık Sanayi Ve Ticaret A.Ş. de 10. çağrıda İl Koordinatörlüğümüze ikinci kez proje vermişlerdir. Bu projelerin kontrolleri devam etmektedir. Uygun bulunması halinde bu projelerle de sözleşme imzalanacaktır” denildi.>>

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyonkarahisar, yatırımcıları’nın, işletmelerini, modernize, etmek, için, T
Yorumlar
Haber Yazılımı