Haber Detayı
28 Haziran 2018 - Perşembe 22:05
 
TCDD’ artık akaryakıt ta taşıyacak
TCDD 7.Bölge MüdürlüğüKonya Kayacık Lojistik merkezinde;petrol türevi akaryakıt ürünleri, LPG-LNG-CNG ve madeni yağ depolama tesisi kurulması için 55.000 m²’lik açık alanın kiralanması için TCDD ile FTZ Grup ŞirketlerindenPETDEP Petrol Depolama ve Lojistik Hizmetleri A.Ş. arasında 25.06.2018 tarihinde Uzun Süreli Hizmet Sözleşmesi imzalanmıştır.
Ekonomi Haberi
TCDD’ artık akaryakıt ta taşıyacak

Kiralanan alana yaklaşık 13.000.000 USD yatırımla kurulacak tesise başlangıçta Mersin ATAŞ Rafinesinden demiryolu ile taşınacak petrol türevi akaryakıt ürünleri, LPG-LNG-CNG ve madeni yağlar depolanacak ve buradan Konya ve çevresinde bulunan petrol istasyonlarına dağıtımı sağlanacaktır.

 

Tehlikeli Maddelerin Demiryolu ile Taşınması İçinBüyük Adım

 

Zamanla, depolama tesisine Kırıkkale, Batman,  İzmir ve İzmit rafinerilerindende petrol türevi akaryakıt ürünleri, LPG-LNG-CNG ve madeni yağların demiryolu ile taşınması sağlanacaktır.

 

PETDEP Petrol Depolama ve Lojistik Hizmetleri A.Ş. ile imzalanan Sözleşme ve ekleri 28.06.2018 tarihinde TCDD Genel Müdürlüğü Trafik ve İstasyon Yönetimi Dairesi Başkanı Mükerrem Aydoğdu tarafından TCDD 7.Bölge Müdürü Adem Sivri’ye teslim edilmiştir. Sözleşmeye göre işin yürütülmesi TCDD 7.Bölge Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecektir.

 

Yakın zamanda Afyonkarahisar’da da Lojistik Merkezlerin tesis edilmesinin ardından Akaryakıt Depolama Tesislerinin Kurulması, Rafinerilerden demiryolu ile taşınan akaryakıt ürünlerinin depolanması ve çevre illere dağıtımının yapılması düşünülmektedir.

 

Tehlikeli maddelerin daha güvenli çevre dostu olan demiryoluile taşınmasına katkı sağlayacak işbirliğinin Ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TCDD’, artık, akaryakıt, ta, taşıyacak, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı