Haber Detayı
16 Eylül 2013 - Pazartesi 00:00
 
"TARİHİNDE İLK KEZ SPORA CİDDİ KAYNAK AYIRDIK"
Sporun sadece voleyboldan, basketboldan, futboldan ibaret olmadığını söyleyen Başkan Burhanettin Çoban, sporun her dalına destek olmaya devam edeceklerini söyledi.
Spor Haberi

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar Futbol Hakemleri ve Gözlemcilerinin 2013-2014 sezon açılış törenine katıldı. Törende bir konuşma yapan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, göreve geldiğinden bu tarafa sporun her dalına destek olduklarını ifade etti. Afyonkarahisar'ın profesyonel liglerde adından sıkça söz ettirmese de sahip olduğu yatırımlar, ileride hizmete girecek tesisler ve şu an başlanılan projelerle çok yakın bir gelecekte spor denildiği zaman akla gelen illerin başında olacağını ifade eden Başkan Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar Belediyesi'nin tarihinde ilk defa spora ciddi bir kaynak ayırdığını söyledi. İlimizi profesyonel liglerde temsil edecek voleybol ve basketbol takımı kurulması için başlatılan çalışmaların tamamlandığını aktaran Başkan Burhanettin Çoban; "Bu sene 3. ligde voleybol, amatör ligde de basketbol olarak ilk defa takım kurarak katılıyoruz. Belediyespor'un tesislerini görseniz, bugün ikinci ligde, birinci ligde bile bazı takımların dahi sahip olamayacağı güzellikte tesislerimiz var. Çok kısa bir zaman içerisinde Afyonkarahisar Belediyespor, voleybol ve basketbolda her sene üst liglere tırmanarak 'bende varım' dediğini göreceksiniz" dedi.

"İTİBAR VEREN YÖNETİMLE BAŞARIYA ULAŞACAĞIZ"

Afjet Afyonspor hakkında da bilgiler veren Başkan Burhanettin Çoban; "Sayın Valimiz önderliğinde, şehrimizin tüm sivil toplum kuruluşlarıyla beraber, İl Genel Meclisi Başkanımızın da Başkanlığında Afjet Afyonspor'u oluşturduk. Yine Belediye olarak, şehrimizin en güzel binasının bir bölümünü, bu kulübümüze tahsis ettik. Salih Sel Başkanımızı kutluyorum; sporcularımıza yakışır, Türkiye'de örnek bir sosyal tesisi hizmete aldılar. İnşallah borçsuz bir takımla, itibar veren bir yönetimle, planlı hamlelerle bu takımımız da kısa zamanda başarıya ulaşacak"

"SPOR TURİZMİ CANLANACAK DEDİĞİMDE İNANMAYANLAR OLDU"

Afyonkarahisar'ın, termal turizmde önemli bir şehir olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, "Şehrimiz Üniversitemizin, Sağlık Bakanlığımızın, özel sektörün yaptığı yatırımlarla sağlık şehri haline geliyor. Tek eksiğimiz, spor turizmi olduğunu söylemiştim. Spor Kompleksimize bu güzel otellerimiz, sağlık imkânlarımız olduğu müddetçe güzel spor tesisleri de yaparsak bu şehirde mutlaka spor turizmi de canlanacak dediğimde belki de inanmayanlar oldu. İlk defa; 15-20 gün önce Beko Basketbol ligi takımlarından komşu bir il takımımız, hazırlık kampını Afyonkarahisar'da yaptı. Kamp organizasyonunu yapan firmalar 'Afyon'da kamp mı olur?' denilince 'Biz kampı Afyon'da yapacağız, göreceksiniz; bundan sonra da birçok takım kamp için Afyon'a gelecek' şeklinde aldıkları cevap üzerine hayretlerini gizleyememişler. Şimdiden söylüyorum; Fenerbahçe ve Galatasaray Basket takımları bölgedeki maçlar için rezervasyonlarını Afyonkarahisar'dan yaptırdılar. Yani ilimizin otellerini tercih ediyorlar. İnanıyorum ki; bu tesislerimiz bittiğinde bu güzel otel ve sağlık imkânları ve güzel spor tesisleriyle her branştan spor kulüpleri, ilimize gelmeye başlayacak. Bunun ilk adımını da görmüş olduk. Spora destek veren Değerli Valimizi, Vali Vekilimizi, her konuda desteğini esirgemeyen Değerli Milletvekilimizi ve tüm sporseverleri canı gönülden kutluyorum.2013-2014 futbol sezonumuzun; sporcularımız, hakemlerimiz hem de gözlemcilerimiz açısından kazasız, belasız mutlu ve huzurlu geçmesini temenni ediyorum" dedi. Törende Afyonkarahisar Belediye Musiki Eğitim Merkezi bünyesinde kurulan Mehteran Takımı ile Halk Oyunları ekibinin gösterileri büyük beğeni topladı.>>haber merkezi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sporun, sadece, voleyboldan, basketboldan, futboldan, ibaret, olmadığını, söyley
Yorumlar
Haber Yazılımı