Haber Detayı
25 Temmuz 2013 - Perşembe 02:37
 
"TAKDİRE ŞAYAN BİR PROJE"
Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) destekleriyle Afyonkarahisar Çevre Hizmetleri Birliği tarafından hazırlanan "Kadınlar İleriyi Düşünüyor, Geri Dönüştürüyor" projesinin tanıtım toplantısı yapıldı.
Bilim Haberi

Belediye Başkanı Yardımcısı Ayfer Örten başkanlığında yapılan toplantıya, Çevre Hizmetler Birlik Müdürü H. Mehmet Durak, Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Veli Oğuz, ilçe ve belde belediye başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

EĞİTİM EKSİKLİKLERİ GİDERİLECEK

Proje ile ilgili katılımcıları bilgilendiren Çevre Hizmetler Birlik Müdürü Mehmet Durak, proje bütçesinin yüzde 90'ının Zafer Kalkınma Ajansı, yüzde 10'unun ise Çevre Hizmetleri Birliği tarafından karşılanacağını söyledi. Projenin, toplumun çevre bilinci konusundaki eğitim eksikliğini giderek, özellikle ev hanımlarının geri dönüşüme karşı duyarlı olmalarını amaçladığını kaydeden Durak, ayrıca ev hanımlarına geri dönüştürülebilecek ürünlerle yeni ürünler elde etmeleri için imkân sağlamak ve atölye kurmayı amaçladıklarını aktardı.

OKUL VE HANE EĞİTİMLERİ YAPILACAK

9 ay sürecek projede, 500 ev hanımına 4 ay süreyle geri dönüşüm, etkili iletişim, ev ekonomisi, enerjiyi verimli kullanma, genel malzeme bilgisi ve çevre bilinci konularında eğitim seminerleri verileceğini belirten Birlik Müdürü Durak, proje kapsamında okul eğitimleri, hane eğitimleri yapılacağını söyledi. Proje sonunda, ev hanımlarının geri dönüştürülebilecek ürünlerle elde ettikleri ürünleri sergileyip satabilecekleri imkânlar sunacaklarını ifade etti.

"TAKDİRE ŞAYAN BİR PROJE"

Böyle bir projeye destek vermekten büyük mutluluk duyduklarını belirten Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Veli Oğuz ise Çevre Hizmetler Birliği'nin çevre konusunda ürettiği projenin gerçekten takdire şayan olduğunu söyledi. Çevre Hizmetler Birlik Müdürü H. Mehmet Durak ve personelini hazırladıkları projeden dolayı tebrik eden Oğuz, projenin ortakçısı olan Afyonkarahisar Belediyesi ve İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ile iştirakçisi olan geri dönüşüm firmalarına teşekkür etti.

BAŞKAN YARDIMCISI ÖRTEN'DEN KADINLARA ÇAĞRI

Projenin ilimize hayırlı olmasını temenni eden Belediye Başkanı Yardımcısı Ayfer Örten ise ev hanımlarına projeye katılmaları için çağrıda bulundu. Proje sayesinde ev hanımlarının hem boş vakitlerini değerlendirebileceğini hem de aile bütçelerine katkı sağlayabileceğini belirten Başkan Yardımcısı Örten, "Kadınlarımız bu projeyle sosyalleşme, ekonomik hayata katılma, toplumsal sorumluluk bilincinin oluşması konularında farklı bakış açıları kazanmış olacaklar" dedi.>>görüntü

Kaynak: Editör:
Etiketler: Zafer, Kalkınma, Ajansı, (ZEKA), destekleriyle, Afyonkarahisar, Çevre, Hizmetler
Yorumlar
Haber Yazılımı