Haber Detayı
19 Haziran 2019 - Çarşamba 15:59
 
Suriyeli mültecileri istemiyoruz
İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı haftalık olağan basın toplantısını gerçekleştirdi. İl Başkanı Mehmet İnkaya tarafından yapılan basın toplantısında İnkaya; “17 Haziran 2019 Pazar günü Dinar ilçemiz Yıprak Köyünden teğmen Şafak Evran toprağa düştü. Allah ailesine ve Yüce Türk Milletine sabır versin” diyerek sözlerine başladı.
Siyaset Haberi
Suriyeli mültecileri istemiyoruz

Bazı kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, iktidar partisinin görünmez ama güçlü baskısından muhalefet partilerini, etkinlik tören, açılış kuruluş yıldönümlerindeki törenlere davet edemiyor. Nedeni, atamayla tayin edilen bürokrat, amir veya komutanın tayinlerini iktidar partisinin yapmasıdır diyen İYİ Parti Afyonkarahisar İl başkanı Mehmet İnkaya ; “Hâlbuki bu vatan, siyasi görüşüne, ırkına, cinsine bakılmaksızın Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarınındır. Daha açıkçası Türkiye Cumhuriyeti Nüfus cüzdanı olan herkesindir. Şunu söylemek istiyorum; Kamu kurum ve kuruluşları idarecileri kendilerini iktidara karşı borçlu htiklerinden muhalefeti görmezden gelebiliyor. Hâlbuki Türkiye Türklerindir.” dedi

Suriyeliler sorunu çözüme ulaşmalı

Bir başka konu Ülkemize mülteci adı altında gelen Suriyelilerdir. AK Parti’ye oy veren her vatandaş Suriyelilerin bu ülkede denetimsiz gezişinde sorumludur. Diyen İYİ Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya “Suriyeliler konusu bu ülkenin başına ileride daha büyük dert olacaktır. İyi parti olarak diyoruz ki; Suriyeliler sınırlarımız dışında bir yere yerleştirilmeli İhtiyaç sahiplerine zorunlu ihtiyaçları temin edilmeli. Yaşlı ve hastalarına ayrıcalıklı sağlık hizmeti de verilmeli. Çocuklarının eğitimleri de kendi dillerinde sınırlarımız dışında kendi öğretmenlerince verilmeli. Şu anda Türk Dilini bilmeyen bu çocuklar Okullarımızda sadece oturmaktalar. Savaşın ve tehlikenin bittiği Suriye şehirlerine dönmeleri sağlanmalı. İyi parti olarak diyoruz ki, Suriyeliler misafirse bakalım, değilse yurdumuzdan çıkarılsın. Eğer Suriyelileri Türk Vatandaşlığına alma gibi bir fikriniz varsa, bu hayalden vazgeçin.İyi Parti iktidar olduğunda Suriyelileri yurdumuzdan çıkaracaktır.Yeter ,yeter misafirliğinde bir süresi vardır. ’Bir kişinin ekmeği iki kişiyi aç kor’’Suriyeli mülteci denilen işsiz güçsüz takımını Türkiye sınırları içinde istemiyoruz. Çok sevenler varsa götürüp evinde baksın. Yörük sırtından kurban kesmesin. Milletin parasını çarçur edip gerçek ihtiyaçları da unutmasın. Milletin kasası hesapsız harcamalardan ötürü boşaldı. Yapacağı işlerde bir planı olmayan devlet Yapması gereken işleri Sonraki yıllarda yapılsın diyerek tarihi belirsiz bir zamana ertelemektedir. Devletin kasası boş bu işi bu sene yapamayacağız demektir.” Dedi.

İyi partinin hiçbir terör örgütüyle işi olamaz

İl Başkanı Mehmet İnkaya “İyi Partiye bir iftira kampanyası başlattılar” dedi ve sözlerine şöyle devam etti. “Yok, efendim şu terörist cemaatle birlikteler, yok efendim bölücü teröristlerle birlikteler diye, olmayan şeyleri söylüyorlar. Aklıselim ve vicdan sahibi insanlar biliyorlarki İyi partinin hiçbir terör örgütüyle zararlı hiçbir cemaatle, gurupla, dernekle ilgisi yoktur. Olamazda olmayacaktır da. Perşembe günü İyi Parti Afyonkarahisar teşkilatı olarak İstanbul’daki Afyonkarahisar’lı hemşeri dernek ve birliklerini ziyaret edeceğiz. Millet ittifakının İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’na destek isteyeceğiz. Daha önceden destek amaçlı İstanbul’a giden arkadaşlarımızla buluşup, tüm hemşeri derneklerini ziyaret edeceğiz. İnanıyoruz ki adalet yerini bulacak Ekrem İmamoğlu hak ettiği mazbatasını alacağını” belirtti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Suriyeli, mültecileri, istemiyoruz, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Suriyeli mültecileri istemiyoruz
Suriyeli mültecileri istemiyoruz
Yorumlar
Haber Yazılımı