Haber Detayı
17 Temmuz 2013 - Çarşamba 14:46
 
SANDIKLI PATATESİNİN PATENTİ ALINACAK
Belediye Başkanı İsmail Elibol, ülkemizde tüketilen kışa en dayanıklı patatesin sandıklıda yetiştiğini belirterek Sandıklı Patatesi isminin patenti için başvuru yapacaklarını belirtti.
Ekonomi Haberi
SANDIKLI PATATESİNİN PATENTİ ALINACAK

Başkan Elibol yaptığı açıklamada; “Sandıklı Patatesi birçok şehre gidiyor ve tercih ediliyor. Özellikle kışa dayanıklı olması ve lezzetiyle diğer yörelerde yetişen patateslerin önüne geçiyor.İlçemiz ekonomisinin en önemli can damarlarından birini oluşturuyor. Sandıklı Patatesi bir marka. Bunun için Sandıklı Patatesi isminin patentini almak için müracaat edeceğiz. Gittiğimiz birçok fuarda Sandıklı Patatesi’nin de tanıtımını yapıyoruz.”

ELİBOL; “YOL KENARINDA KÖTÜ PATATES SATMAYIN”

Yol boyunda bir çok çiftçimiz ürettiği patatesleri satıyor. Son yıllarda daha da çok yaygınlaşan yol boyu ticaretinde bazı esnaflarımız iyi patatesleri çuvalların üstüne koyup, elek altı diye tabir ettiğimiz kötü patatesleri çuvalın altına koyup satıyor ve Sandıklı Patatesinin ismini lekeliyor.  Tabiri caizse kendi bindiği dalı kesiyor. Bu konuda çok fazla şikayet alıyoruz. Bu konuda tüm esnaflarımızdan daha duyarlı olmalarını ve Sandıklı Patatesinin imajını bozmamalarını rica ediyorum. Bu tür yanlış ticari davranışlarda bulunmamalı ve daha duyarlı olmalıyız. Bu konularda tüm sivil toplum kuruluşlarının desteklerini bekliyoruz.”dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belediye, Başkanı, İsmail, Elibol, ülkemizde, tüketilen, kışa, dayanıklı, patate
Yorumlar
Haber Yazılımı