Haber Detayı
24 Temmuz 2013 - Çarşamba 00:23
 
MİLLETVEKİLİ ÜRÜN 24 TEMMUZ BASIN BAYRAMINI KUTLADI
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ürün, 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, ülkelerin gelişiminde basının öneminin büyük olduğunu belirterek, “Çağdaş demokrasilerde iletişimin en güçlü araçlarından biri de basın olup, basın toplumların gelişmesinde büyük rol oynayan temel unsurlarından biridir” dedi.
Siyaset Haberi
MİLLETVEKİLİ ÜRÜN 24 TEMMUZ BASIN BAYRAMINI KUTLADI

Ürün, basının halkı bilgilendirme, eğitme ve kamuoyu oluşturma gibi işlevleri olduğunu kaydetti. Açıklamasında, 24 Temmuz 1908’in sansürün kaldırıldığı tarih olduğunu kaydeden Ürün, basının doğru, yansız ve hızlı biçimde bilgi ve haber vermek, olumsuzlukları sorgulamak, kamu yararını ilgilendiren konu ve olaylarda farkındalık oluşturmak, toplumu aydınlatmak gibi işlevlerini yerine getirirken meslek ilkelerini ve etiğini gözetmesi ve doğru olmayan haberlerden kaçınması gerektiğini bildirdi. Ürün açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Basın Başarıyı Yakaladı”

“Çağdaş demokrasilerde iletişimin en güçlü araçlarından biri de basın olup, bu noktada basın toplumların gelişmesinde büyük rol oynayan vazgeçilmez temel unsurlarından biridir. Basın ayrıca özgürlüklerin ilerlemesi ve kamuoyu oluşturulmasında büyük bir güce sahiptir. Her zaman ve her yerde büyük bir özveriyle çalışan değerli basın çalışanlarını aynı zamanda Afyonkarahisar’ın her alanda başarıya ulaşmasında, gösterdikleri duyarlılığın ve bu konuda yaptıkları başarılı çalışmaların büyük katkı sağladığına inandığımı ifade etmek isterim. Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimize haber verme adına mesai mefhumu tanımadan fedakârca çalışan tüm basın çalışanlarının Basın Bayramı'nı kutlar, sevdikleriyle beraber daha nice bayramlara, güzel günlere huzur, sağlık ve afiyet içinde ulaşmalarını temenni ederim.”>>görüntü

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti, Afyonkarahisar, Milletvekili, Halil, Ürün, 24, Temmuz, Basın, Bayramı
Yorumlar
Haber Yazılımı