Haber Detayı
29 Temmuz 2013 - Pazartesi 02:28
 
Mahmut Koçak “Gençlik Bir Arada Değil”
Afyonkarahisar Gençlik Platformu’nun düzenlediği geceye 22. dönem Adalet ve Kalkınma Partisi milletvekili Mahmut Koçak ve vatandaşlar katıldı.
Magazin Haberi
Mahmut Koçak “Gençlik Bir Arada Değil”

Doğu Türkistan ve Kerkük konularının işlendiği toplantıda Alternatif Politikalar Merkezi genç uzmanları konuşmacı olarak katıldı. Yasemin Düğün Salonunda Afyonkarahisar gençlik Platformu tarafından yapılan toplantı Kuran-ı Kerim okunmasıyla başladı. Kuran-ı Kerim okunmasının ardından Afyonkarahisar Gençlik Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Öz açılış konuşmasını yaptı. Öz, genel olarak Afyonkarahisar’a sonra Türkiye ve sonra da tüm Türk dünyası için iyi dileklerde bulundu.  Öz; “Afyonkarahisar Gençlik Platformu olarak amacımız biz gençler başta olmak üzere Afyonkarahisar Sosyal, kültürel hayatına olumlu katkı sağlamaktır. Gelin birlik olalım, doğruların yanında yanlışların karşısında duralım” şeklinde konuştu. Daha sonra Doğu Türkistan ve Kerkük hakkında konuşmalar yapan Alternatif Politikalar Merkezi uzmanlarının konuşmaları büyük beğeni topladı.

"GENÇLİK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ"

Konuşmacıların ardından söz alan Afyonkarahisar 22. dönem Milletvekili Mahmut Koçak, gençliğin eskisi gibi bir arada olamadığına fakat eskiden daha çok bilgili bir gençlik yetiştiğine dikkat çekti. Yeti bu gençlik için ellerinden geleni yapacaklarını ifade eden Koçak, “Önemli olan büyüyen geli Türkiye’nin dünyadaki realite karşında rekabet gücünü sürdürebilmesidir. Bunun için üniversitelerimizde, enstitülerimizde, birçok düşünce kuruluşumuzda bugün konuşma yapan uzman arkadaşlarımız gibi birçok arkadaşımıza ihtiyaç vardır. Görüyorum genelde genç arkadaşlar için genelleme yapılıyor.  Örneğin siyasi partilerde, bugün sandalye taşınacak genç arkadaşlar bize lazım, yoldaki barikatlar kaldırılacak, genç arkadaşlar bize lazım şeklinde bir düşünce yer almış. Gençler sadece araç olmamalı, fikirleri sorulmalı, düşünce güçlerine başvurulmalıdır” ifadelerine yer verdi.>>görüntü

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyonkarahisar, Gençlik, Platformu’nun, düzenlediği, geceye, 22, dönem, Adalet,
Yorumlar
Haber Yazılımı