Haber Detayı
11 Temmuz 2013 - Perşembe 00:37
 
KURT, BELEDİYE BAŞKANI ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Anıtpark’ta gazetecilerle bir araya gelerek Afyonkarahisar Bağımsız Belediye Başkan Adaylığını açıklayan Gazeteci Aydemir Kurt, açıklama yapmadan önce basın mensupları ile parkta bulunan vatandaşlara Ramazan ayı nedeni ile hurma dağıttı. Mübarek bir ayda Bağımsız Belediye Başkan adaylığını açıkladığını dile getiren Aydemir Kurt, “arkamda Afyon Kalesi var” diyerek göndermede bulundu. Afyonkarahisar halkına hizmet etmek için yola çıktığını ifade eden Kurt, makamların ticari olmadığını hizmetleri gerçekleştirenlerin birer birey olduğunu ve hizmet etmek için bu yola çıktığını söyledi.
Siyaset Haberi
KURT, BELEDİYE BAŞKANI ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Adaylığın paralı ve lüks işler gibi görülmesinin yanlış bir algı olduğunu vurgulayan Kurt, şöyle konuştu; “Önümüzdeki 2014 yerel seçimlerinde Bağımsız Belediye Başkan adayı olmak için yola çıktım. Afyonkarahisar’da uzun yıllardır gazetecilik yapıyorum. Niye aday oldum? Memleketine hizmet etmek isteyen herkesin elini taşın altına sokması gerektiğini düşünüyordum. Her bireyin rahatlıkla ve özgü bir biçimde aday olabileceğini düşünüyorum. Bu işler paralı ve lüks işler gibi gözüktüğünden dolayı insanlar medeni cesaretlerini göstererek aday olamıyorlar, veya korkuyorlar veyahutta rezil oluruz korkusu taşıyorlar. Gerçek şu; İnsanlar hizmet etmek istiyorlarsa, beldelerine, ilçelerine ve şehirlerine mutlaka niyetlerinde adaylıkta varsa çıkmalılar. Belediye başkanlık makamları ticari makamlar değildir. Her insan her birey rahatlıkla çıkarak aday olabilir. Bu medeni cesaret ve duruştur. Memleketimize en ufak bile olsa faydamız olabilir mi diye yola çıktık ve bağımsız belediye başkan adayı olduğumu açıklıyorum. Amacım iyi ve faydalı işler yapmaktır.”

Basın mensuplarının sorularını da cevaplayan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Aydemir Kurt, başkan olduğunda ilk yapacağı hizmeti de açıkladı. Kurt, “Başkan olduğumuzda ilk yapacağım şey; Afyonkarahisar gelişen ve büyüyen bir şehir aslında. Ama hak ettiği yerde olmadığını düşünüyorum. Niye derseniz. Afyonkarahisar Anadolu’nun kavşak noktasında yer alan bir ilimiz. Pek çok şeyi hak ediyor. Termali ve diğer özellikleri ile Türkiye’de de çok önemli bir plandadır. Ama ne hikmet ise bu şehir kabuğunu bir türlü kıramadı. Sürekli çalışmalar, sürekli alt yapı çalışmaları derken, hemen hemen 30 veya 40 yıldır, maalesef Afyonkarahisar sıçrayamadı” dedi.  Başkan olduğunda ilk olarak hafif raylı sistemle Afyonkarahisar halkını tanıştırmak olduğunu dile getiren Bağımsız Belediye Başkan Adayı Kurt, şunları söyledi; “İlk göreve başladığımızda ilk düşüncem bu şehre mutlaka hafif raylı sistemi oturtturmak. Hem termal bölgelere, hem havalimanına ve hem de diğer havzalara ulaşılması bakımından olumlu olacağını düşünüyorum. Bunun bir örneği Eskişehir’dir. Eğer Eskişehir bunu başarabildiyse, kavşak noktası olan, termalin başkenti olan bir ilin başarma ihtimali çok fazla diye düşünüyorum. Bunu yapacak gücümüzde var. Bu hafif raylı sistem kaça mal olursa olsun bunu Afyonkarahisar’a oturtturmamız lazım.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Anıtpark’ta, gazetecilerle, bir, araya, gelerek, Afyonkarahisar, Bağımsız, Beled
Yorumlar
Haber Yazılımı