Haber Detayı
04 Eylül 2015 - Cuma 20:59
 
KÜLTÜR VE TURİZM OTOBÜSÜ YOLA ÇIKIYOR
Termal Turizm bölgesindeki ve il merkezindeki otellerde konaklayan misafirlerin Şehrin Kültür ve Turizm değerleriyle düzenli olarak buluşturulması için otobüsle kent turu düzenlemek amacıyla misafirleri gezdirecek otobüsün güzergâhının belirlenmesi için Vali Yardımcısı Musa Uslan başkanlığında bir toplantı yapıldı.
Turizm Haberi
KÜLTÜR VE TURİZM OTOBÜSÜ YOLA ÇIKIYOR

İkbal Termal Otelde gerçekleştirilen otobüs güzergâh belirleme toplantısına başkanlık eden Vali Yardımcısı Musa Uslan’nın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Ayfer Örten, , AKÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şuayip Özdemir, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Özge Öztürk Demirayak, akademisyenler, ilimizin tüm termal otel, devremülk ve konak işletmelerinin temsilcileri katıldılar. Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Yardımcısı Musa Uslan, Afyonkarahisar’da çok güzel bir turizm potansiyeli olduğunun altını çizerken, ilimizdeki termal oteller, konaklar ve buna benzer işletmelerin günden güne arttığını bunun da ilimiz için çok önemli bir kazanım olduğunu belirtti. Söz konusu turizm potansiyelinin hareketliliğini sağlamak ve olumlu geri dönüşümler elde etmek adına Valimiz Hakan Yusuf Güner’in öncülüğünde önemli çalışmalar, projeler ve faaliyetler gerçekleştirildiğini hatırlatan Uslan, Afyonkarahisar’ın sadece termal özelliğiyle değil lezzetleri, doğal güzellikleri ile tarihi ve turistik mekânlarının da ön plana çıkarılması için ilimizi tanıtmak adına hem misafirlerin iyi vakit geçirmeleri, hem de ilimizden güzel hatıralarla ayrılmaları anlamında Sayın Valimizin öncülüğünde yapılan projeler kapsamında İl Özel İdaresinin destek ve katkılarıyla bir gezi otobüsü temin edildiğini belirtti. Toplantınıın amacının bu otobüsün güzergahını en iyi ve en verimli bir şekilde belirlemek olduğunu söyleyen Uslan, burada önemli olanın ilimize gelen misafirlere Afyonkarahisar’ı en iyi şekilde tanıtmak ve beraberce ortak bir karar vererek sektöre canlılık kazandırmak olduğunu sözlerine ekledi.

GEZİ OTOBÜSÜ YOLA ÇIKIYOR

Vali Yardımcısı Musa Uslan’ın konuşmasından sonra İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Özge Öztürk Demirayak, otobüs güzergâhları için belirlenen alternatifler hakkında ve ziyaret edilecek yerler hakkında bilgiler verirken, toplantı gündeminde bulunan diğer konular hakkında kısa bir sunum yaptı. Sunum sırasında yoğun katılımdan ve ilimizdeki tüm konaklama işletmeleri temsilcilerinin ilgilerinden dolayı teşekkürlerini sunan Müdür Vekili Özge Öztürk Demirayak; “Sayın Valimizin talimatları doğrultusunda kurumumuzca yapılan projeler çerçevesinde kültür ve turizm anlamında önemli adımlar attık. Bu kapsamda en somut adımlardan bir tanesi de termal tesislerde konaklayan misafirlerimizi şehir merkezine çekmektir. Bu anlamda ilk olarak gezi otobüsü temin edildi ve otobüs Afyonkarahisar’ın değerini anlatan fotoğraflarla kaplandı. Şimdi ise bu otobüsün güzergâhını belirlemek için buradayız. Buradan çıkacak kararlar Vali Hakan Yusuf Güner’in onayına sunulacak ve uygun görüldüğü takdirde ise önümüzdeki günlerde bir demo tur düzenlenecektir. Ben bu toplantının ilimiz için hayırlı ve uğurlu olmasını diler, katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.”dedi. Toplantı güzergâhın ortak kararla belirlenmesi ve gezi otobüsünün incelenmesi ile sona erdi.>>Haber Merkezi

Kaynak: Editör: Numan Bangir
Etiketler: KÜLTÜR, VE, TURİZM, OTOBÜSÜ, YOLA, ÇIKIYOR, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı