Haber Detayı
09 Temmuz 2013 - Salı 19:45
 
Koca dayağımı öldürdü?
Afyonkarahisar’da 5 çocuk annesi hamile bir kadının kocasından yediği dayak sonucu, önce çocuğunu düşürdüğünü ardından ise düşüğe bağlı olarak 5 gün süren kanamasının ardından hayatını kaybettiği ileri sürüldü.
Asayiş Haberi
Koca dayağımı öldürdü?

Edinilen bilgilere göre, olay Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesine bağlı Çiçektepe beldesinde meydana geldi. İddialara göre, 20 yıllık kocasından sürekli olarak kavga eden ve dayak yiyen Ayşe Ç.(39) isimli 2 aylık hamile kadın 3 temmuz Çarşamba günü yine kocası Yusuf Ç.’den (41) tartışarak dayak yedi. Aldığı darbeler sonucu bir anda kanaması başlayan talihsiz kadını kocasının doktora götürmediği daha sonra kanamasının devam etmesi üzerine, 5 temmuz Çarşamba günü Isparta’nın Senirkent ilçesindeki devlet hastanesine götürüldü. Burada yapılan müdahalenin ardından, taburcu edilen Ayşe Ç. tekrar evine geldi. Ertesi gün çalışmak için kiraz tarlasına giden kadının yine kanaması başladı. Kanaması bir türlü durmayan Ayşe Ç.’yi iddialara göre kocası ve ailesi ikinci defa hastaneye götürmeyi reddetti. Ardından 7 temmuz Pazar günü eşi Ayşe Ç.’nin kanamasının arttığını ve durumunun ağırlaştığını gören koca Yusuf Ç. eşini bu defa Dinar Haydarlı Devlet Hastanesi’ne götürdü. Hastaneye götürülen 5 çocuk annesi Ayşe Ç.’ye müdahale etmek isteyen sağlık görevlileri, Ayşe Ç.’nin yolda hayatını kaybettiğini sapladılar.

İDDİALARIN ODAĞINDA Kİ KOCA YUSUF Ç. GÖZ ALTINA ALINDIKTAN SONRA SERBEST BIRAKILDI

Kardeşlerinin ölümünden enişte Yusuf Ç.’yi sorunlu tutan aile üyeleri ise durumu jandarmaya bildirerek, kardeşleri Ayşe Ç.’ye otopsi yapılmasını talep ettiler. Bunun üzerine olaya el koyan Dinar Cumhuriyet Başsavcılığı, Dinar Haydarlı Devlet Hastanesi’nde yapılan otopsinin ardından 2. bir otopsi yapılması için talihsiz kadının cenazesini Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’ne gönderdi. Otopsi sonucunun henüz netlik kazanmadığı bildirilirken, şikayetler doğrultusunda göz altına alınan koca Yusuf Ç.’nin ilk ifadesinin ardından soruşturma kapsamında serbest bırakıldığı bildirildi.

“ABLAM ENİŞTEMDEN 20 YILDIR DAYAK YİYORDU”

Koca dayağında hayatını kaybettiği öne sürülen talihsiz kadının kardeşi Şükrü Başyiğit ise ablasının ölümünden enişte Yusuf Ç.’yi sorunlu tutarak, diğer ablaları ile birlikte kendisinden şikayetçi oldu. Olayı anlatan Başyiğit, ablasının 20 yıllık evliliği boyunca sürekli eniştesinden nedensiz yere dayak yediğini öne sürerek, şunları anlattı:

“Ablam evlendiğin beridir sürekli dayak yiyor ve baba evi olan Çiçektepe Beldesine bağlı Akcin köyüne geliyordu. Son olan olayda da hayatını kaybeden ablam Ayşe Ç. diğer çocuklarının telefonun aracılığı ile diğer ablalarımla temasa geçerek dayak yediğini ve düşük yaptığını söylemiş. Daha sonra 5 temmuz Cuma günü Senikent Devlet Hastanesi’ne gittiğini söylemiş. Bizim savcılıktan aldığımız bilgilere göre de burada doktorların bir ihmali olmuş. Daha sonra ablamın kanamaları çoğalınca Haydarlı Devlet Hastanesi’ne götürülüyor, ancak orada da yolda öldüğü kayıt altına alınıyor. Bu olayı öğrendikten sonra olaya ben müdahale ettim ve haydarlı devlet hastanesi yöneticileri ile görüştüm onlar bana otopsi yapıldığını söylediler. Bende kendilerine o hastanede nasıl bir otopsi yapıldı diyince, benimle görüşmek istemediler.”

“ENİŞTEM HAKKINDA ŞİKAYETTE BULUNDUK”

Bunun üzerine durumu jandarmaya bildirdiğini ve daha sonra savcılığın olaya el koyduğunu dile getiren acılı kardeş Şükrü Başyiğit, açıklamalarına şöyle devam etti: “daha sonra savcı ile görüştüm ve kardeşi olarak otopsi istediğimi söyledi. Savcıda kendisinin çevreden bazı duyumlar aldığını söyledi ve ikinci bir otopsiye gönderdi. Dayak olayı kesinlikle doğru, ablamın oğullarının söylediğine göre, enişten ablamın karnına tekmeyle vuruyor, daha sonra ablam baygınlık geçiriyor ve kanaması başlıyor. Eniştem tekme ile ablama vuruyor, ablamın çocuğu düşüyor ve daha sonrada kanaması başlıyor. Haydarlı Devlet Hastanesine giderken yolda ölüyor. Biz aile üyeleri olarak eniştem hakkında şikayette bulunduk.”

“KARDEŞİMİ KOCASI DOKTORA GÖTÜRMEMİŞ”

Kardeşini 39 yaşında toprağa vermenin acısının yaşayan acılı abla Şefika Yıldırım ise, dayak iddialarının yeni olmadığını, 20 seneden beridir var olduğunu söyledi. Yıldırım, “Ben en son 5 temmuz Cuma günü kardeşim ile görüştüğümde bana dayak yediğini ve çocuğunu düşürdüğünü ve kiraz topladığını söyledi. Bende kendisine ‘madem düşük yaptın neden kiraz toplama işine gittin? Doktora gitseydin’ dedim. Oda ‘götürmediler’ dedi. Kocası doktora götürmemiş yani dövdüğü için beline beline vurduğu için çocuğunu düşürmüş, kanaması başlamış. Biz bundan dolayı eniştemiz hakkında şikayetçi olduk” diye konuştu.

AİLE ÜYELERİ ADLİ TIP KURUMUNDAN GELECEK OTOPSİ SONUCUNU BEKLİYOR

Öte yandan, Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nde yapılan ikinci otopsinin ardından aile fertleri tarafından cenazesi alınan Ayşe Ç. dün oturduğu Çiçektepe beldesinde ilkindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından belde mezarlığında toprağa verildi. Talihsiz kadının cenaze töreninde yaşanabilecek herhangi bir olaya karşı jandarma tarafından geniş güvenlik önlemleri alındığı bildirildi. Koca dayağından dolayı hayatını kaybettiği bildirilen Ayşe Ç. ardında en büyüğü 16, en küçüğü ise 6 yaşında olan 5 çocuk bırakırken, soruşturma kapsamında şimdi Adli Tıp Kurumu’ndan talihsiz kadının kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için gelecek olan otopsi sonucunun beklendiği kaydedildi.

YUSUF Ç. SUÇLAMALARI REDDETTİ

İddiaların odağında ki koca Yusuf Ç.’nin ise jabdarmaya verdiği ifadesinde eşinin ailesi tarafından kendisine yapılan suçlamaları reddettiğini ve eşinin ölümünden kendisinin sorumlu olmadığı öğrenildi.>>iha

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyonkarahisar’da, 5, çocuk, annesi, hamile, bir, kadının, kocasından, yediği, d
Yorumlar
Haber Yazılımı