Haber Detayı
16 Temmuz 2019 - Salı 18:56
 
İyilikte payınız olsun
Afyonkarahisar İHH Derneği Memur-sen ve Hak-iş Afyonkarahisar İl Temsilcilikleri ile protokol imzaladı. İmzalanan protokolün amacı Kurban Bayramında ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunmak.
Gündem Haberi
İyilikte payınız olsun

Protokol hakkında bilgi veren Afyonkarahisar İHH Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Ertürk; “2018 Kurban Bayramında 2 milyondan fazla ihtiyaç sahibine ulaştık. İHH geçtiğimiz Kurban Bayram’ında sizlerin desteği ile 103 ülke ve bölgede 2 milyondan fazla ihtiyaç sahibine 56 bin 931 Kurban hissesi ulaştırdı.  İnşallah 2019 Kurbanda da 90 Ülkede ihtiyaç sahibi milyonlarca mazlum kardeşimize ulaşmayı hedefliyoruz. Afyon İHH olarak Vekâlet usulü ile kurban hisselerinin ihtiyaç Sahibine ulaştırılması için 27 yıldır olduğu gibi bu Kurban Bayramı'nda da kurban hisselerine talibiz.

Buradan önemli bir hatırlatmada bulunmak istiyorum. Kıymetli Afyonkarahisar’lı hemşerilerimiz kurban ibadetini tuşlara sınırlamayıp tatil olarak görmeyelim. Mümkün mertebe ilk hissemizi evimizde kesip,  ailemiz, çocuklarımız, dostlarımız ve yereldeki ihtiyaç sahipleriyle paylaşalım ve bu sevinci hep birlikte ailemizle yaşayalım. Eğer birden fazla hisseniz var veya kesim sonrası et işlemleriyle uğraşamayacak durumda iseniz o zaman kurban hisselerine talibiz. Her yıl olduğu gibi bu yılda Memur-Sen ve Hak-İş Afyonkarahisar İl Temsilciliklerimiz tüm iş kollarındaki sendika üyeleri ile birlikte bu kurban’da iyilikte payımız olsun diyor ve destekliyor. Birazdan imzalayacağımız protokolle birlikte kurban afişlerimiz iş yeri temsilciliklerinde asılıp tüm iş kollarındaki üyelerine mesaj yoluyla duyurusunu yapacaktır. Afyon İHH olarak desteklerinden dolayı başkanlarımıza ve tüm üyelerimize teşekkür ediyorum Allah kabul etsin”dedi. Açıklamanın ardından İHH Derneği, Memur-sen ve Hak-iş Afyonkarahisar İl Temsilcilikleri arasında protokol imzalandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İyilikte, payınız, olsun,
Yorumlar
Haber Yazılımı