Haber Detayı
20 Temmuz 2013 - Cumartesi 14:38
 
Güral’dan 2. otel müjdesi
Kütahya Porselen Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral, Güral Afyon Termal Otel’in ardından Afyonkarahisar’a 2. otelin yapımı için ruhsat çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu belirtti.
Ekonomi Haberi
Güral’dan 2. otel müjdesi

Nafi Güral Afyonkarahisar’a yapacağı 2. otelin müjdesini verdi. Kütahya bir basın toplantısında konuşan Kütahya Porselen Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral, Kütahya Belediyesi tarafından Ilıca girişinde bulunan ‘Vadi Projesi’ni iptal etmesi sonucu mevcut yapacakları yatırımı Afyonkarahisar’a yapma karar aldıklarını ifade ederek, Afyonkarahisar’da Güral Afyon Termal Otel’den sonra 2. otelin yapımı için ruhsat çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu kaydetti.

“KÜTAHYA BELEDİYESİ İHALEYİ İPTAL EDİNCE AFYON’A YÖNELDİK”

Güral,  “Kütahya Belediyesi Ilıca girişinde bulunan ‘Vadi Projesi’ için ihale açmıştı. Bu ihaleye de girdik ve onu da kazandık. Niyetimiz, Ilıca’da biz iki bin yatak yapalım, hemşehrilerimiz de bin yatak yaparlar. Böylece oluşacak üç bin yatak kapasiteli tesisler ile ‘Vadi Projesi’ni birlikte gerçekleştirelim. Ilıca, termal zenginliğini tüm ülkeye tanıtsın istemiştik. Ama nasip değilmiş, bu hayalimizi gerçekleştiremedik. Belediye Başkanımız ‘Vadi İhalesi’ni iptal etmek istediğini bize bildirdi. Biz de ihalenin iptalini sorgusuz ve koşulsuz kabul ettik” dedi.

“ILICA’YA YAPAMADIKLARIMIZı, AFYON’A YAPACAĞIZ”

Yaşanan bu gelişme üzerine Turizm Bakanlığı’nın ihalesinde kullanım hakkını kazandığı turizm arsasını bakanlığa iade ettiklerini, Ilıca’da gerçekleştirilemeyen hayalleri Afyonkarahisar’da gerçekleştirmek üzere yeni arayışlara girdiklerini söyleyen Güral, “Şu anda Afyonkarahisar’daki mevcut otelimizden sonra ikinci otelimizin ruhsat çalışmaları tamamlanmak üzeredir. Kısa süre içerisinde inşaat başlayacak şekilde hazırlıklarımız devam etmektedir. Hayalimiz termal yatırımlarımızın Ilıca’da yapılması idi ama nasip değilmiş. ‘Bir şey olmuyorsa ya daha iyisi olacağı için içindir ya da olmaması daha hayırlı olacağı için olmamıştır’ atasözünü hiç aklımızdan çıkarmayız. Belki böylesi herkes için en hayırlısıdır. Afyonkarahisarlılara da yapılacak otel hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.>>

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kütahya, Porselen, Sanayi, AŞ, Yönetim, Kurulu, Başkanı, Nafi, Güral, Güral, Afy
Yorumlar
Haber Yazılımı