Haber Detayı
18 Haziran 2019 - Salı 16:05
 
FETÖ'de bolca tahliye ve beraat
Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde FETÖ-PDY Davaları kapsamında 18 Haziran 2019 tarihinde 7'si tutuklu 22 sanık mahkemeye çıkarıldı. Silahlı terör Örgütüne Üye Olma. Dolandırıcılık ve Resmi Belge de Sahtecilik suçlarından yargılanan 22 sanığın çıkarıldıkları mahkeme de savunmaları dinlendi. 4 sanığın tutukluluk hali devam ederken toplam 4 sanığın hapsine karar verildi.
Asayiş Haberi
FETÖ'de bolca tahliye ve beraat

Tutuksuz yargılanan sanıklardan Ayşenur Ç.'nin 1 yıl 11 ay 22 gün, Ayşe K.' nin 6 yıl 3 ay, Esra A.'nın 8 yıl 1 ay 15 gün, tutuklu yargılanan sanıklardan Lütfullah A.'nın 8 yıl 1 ay 15 gün  hapsine karar verilirdi. Tutuksuz yargılanan diğer sanıklardan sanıklardan Veysel U.'nun ve Fevzi K.'nın beraatine tutuklu yargılanan sanıklar Mustafa Ö., Ramazan Ö. ve Adnan Ç.'nin tahliyesine karar verildi. Tutuklu yargılanan sanık Eyüp A.'nın ise Dolandırıcılık ve Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma suçundan tutukluluk halinin devamına Resmi Belge de Sahtecilik suçundan beraatine karar verildi.

"TUTUKLULUK KARARINDAN HABERİM YOKTU"

Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma suçundan tutuklu yargılanan sanık Cihan T.,"15 Temmuz'da hakkımda tutuklama kararı çıkmış benim bundan haberim yoktu. 1sene Afyon'da çaılşma hayatıma devam ettim ve daha sonra Isparta'ya gittim. Çocuğumun gelişim geriliği var bundan dolayı tahliyemi talep ediyorum" dedi. Tutuklu sanık Cihan T.'nin tutukluluk hali devam ederken duruşması 8 Ekim tarihine alındı.

"ARAMA KARARI ÇIKMADAN MÜVEKKİLİM KENDİSİ GİTMİŞTİR"

Tutuklu yargılanan bir diğer sanık Ramazan Ö. HTS raporlarından çıkan örgüt ele başına ait MP4 dosyaları ve görev yaptığı dershane adına "DERSHANELER KAPATILMASIN" şeklinde propaganda yapmasına ilişkin olarak;" Ben dershane de sadece maddi imkanlarımdan dolayı çalışıyordum. MP4 dosyaları ile ilgili bilgi sahibi değilim. Bunların dışında Bylock suçlamalarını kabul etmiyorum hayatımın hiç bir yerinde gizli iş yapmadığım için Bylock kullanmamı gerektirecek bir durum olmadı. Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma suçunu kabul etmiyorum. Tahliyemi talep ediyorum" ifadelerini kullandı. Avukatı ise;" Müvekkilim dershane müdürü olduğu için kesinlikle örgüt üyesidir kanısıyla yargılanıyor. Örgüt içerisin de İl İmamı, İlçe İmamı gerekli talimatları Bylock üzerinden gönderiyor biz Bylock iddiasının kanıtlamadığı kanısındayız. Arama kararı çıkmadan müvekkilim kendisi emniyete gidip bildiğin ne varsa anlatmaya hazırım demiştir" şeklinde konuştu.

"ÖRGÜT ÜYESİ OLSAYDI GÖREVDEN ÇOKTAN ALINIRDI"

Tutuksuz yargılanan sanık Fevzi K.'nın duruşma da savunması dinlendi. Fevzi K.," Muhafazakar bir ailede büyüdüğüm için din konusunda ailem bana her zaman destek verdi. Benim bu süre içerisinde amacım aile olmaktı" şeklinde savunmasını yaptı. Daha sonra sanığın avukatı; " Müvekkilim eğer örgüt üyesi olsaydı görevinden çoktan alınırdı" şeklinde konuştu. Mahkeme sanık Fevzi K.'nin beraatine karar verdi. AYSEL BÜYÜKKORKMAZ HİSAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: FETÖ'de, bolca, tahliye, ve, beraat,
Yorumlar
Haber Yazılımı