Haber Detayı
26 Ağustos 2019 - Pazartesi 13:45
 
Eski güreşçiler bir araya geldi
Eski güreşçiler, idareciler, antrenör ve hakemler bir araya gelerek hasret giderdi.
Spor Haberi
Eski güreşçiler bir araya geldi

Uzun yıllar güreş yapan ve güreş sporuna hizmet eden isimler, bir araya geldi. Eski güreşçilerden Abdurrahman Uza ve Haydar Çavuşoğlu  tarafından gerçekleştirilen organizasyon kapsamında güreş camiasının unutulmaz isimleri, Abdurrahman Uza, Haydar Çavuşoğlu,Mustafa Selvi ve Erol Dinler  İmaret camiinde buluştu. İmaret Cami öncesinde yemek yiyen eski güreşçiler, hem eski günleri yad etti hem de hasret giderdi.

 

Organizasyonu gerçekleştiren Abdurrahman Uza, güreş camiasının önde gelen isimleriyle bir araya gelmek için bu tür bir organizasyonu tertiplediklerini söyledi. Organizasyonun düzenlenmesine katkı veren Mustafa Selvi ise, güreş camiasına hizmet eden isimleri bir araya getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Abdurrahman Uza, 50 yıldır hizmet veren isimlerin bir araya geldiklerini ifade etti.

 

Buluşmanın ikincisinin gerçekleştirildiğini anımsatan Uza, “Eski güreşçi, idareci, antrenör, hakemlerin bir araya geldiği bir organizasyondayız. Güreşe yaklaşık 50 yıl hizmet veren ağabeylerimiz, düzenlenen organizasyonla bir araya geldi. Bu camiayı kolay bir şekilde bir araya toplamak mümkün değildi. Geçen yıl bu buluşmaların ilki yapıldı. Bu yıl daha kapsamlı bir şekilde ikincisi gerçekleştirildi. Alaattin Yeşilçay

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eski, güreşçiler, bir, araya, geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı