Haber Detayı
13 Temmuz 2013 - Cumartesi 01:31
 
EMİRDAĞ MYO' NA EK BİNALAR YAPILACAK
Emirdağ Meslek Yüksek Okulu’na hayırseverler tarafından yapılacak olan 5 adet Laboratuvar, Sosyal Tesis ve Gençlik Merkezi nedeniyle Emirdağ Kaymakamı, Emirdağ Belediye Başkanı ve hayırseverlerden oluşturulan bir heyet Vali irfan Balkanlıoğlu’nu ziyaret etti.
Eğitim Haberi
EMİRDAĞ MYO' NA EK BİNALAR YAPILACAK

Ziyarette Emirdağ Kaymakamı Akın Ağca, Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz Pala, Emirdağ Kalkındırma ve Dayanışma Derneği Başkanı Abdullah Halaç ve hayırseverler Türkiye’nin ilk Onkoloji doktorlarından Prof. Dr. Nejat Bilge ile Fazlı Halaç katıldılar. Ziyaret sırasında Emirdağ Kaymakamı Akın Ağca Emirdağ’daki çalışmalar hakkında bilgilerin yanısıra, Emirdağ Meslek Yüksek Okulu’na yapılacak ek binalar hakkında bilgiler verdi. Afyonkarahisar’ın hızla büyümekte olan ilçelerinden olan ve Afyonkarahisar için ayrı bir önemi olan Emirdağ’ın yeni ve modern görünümüyle insanların daha yaşanabilir bir ortam haline geldiğini belirten Vali Balkanlıoğlu,’’Emirdağ ilçemiz, Afyonkarahisar’ın yurt dışında vatandaşı çok sayıda olan ilçelerimizden bir tanesi. Yani yaz aylarında ilimize gelen gurbetçilerimizin çoğu Emirdağ’lılardır. Tabiî ki yurt dışındaki modern görünüme alışan gurbetçilerimiz, artık Emirdağ’ın modern görünüşüyle kendilerini daha iyi hissetmektedirler. Zaten Emirdağ hakkındaki görüşler değişti. Başta Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu olmak üzere Belediye Başkanımız Cengiz Pala, kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum örgütleri sayesinde Emirdağ  adeta Emirbağ, Emirbahçe haline geldi. Emirdağ’ın, daha yeşil, daha güzel ve daha modern bir hal alması bizleri çok sevindiriyor.

“EMİRDAĞ’LILARIN BİZLERDEN BEKLENTİSİ ÇOK BÜYÜK”

Tabiî ki Emirdağ için yapılanların yanında, Emirdağ’ın kalkınması da gerekiyor. Bunun içinde bölgemize yatırımcıları çekmek ve onlara her türlü konuda yardımcı olmak gerekmektedir. Bu anlamda da başarılı çalışmalar sergileyen Cengiz Pala’yı tebrik ediyorum, bireysel çabasından dolayı kendisini kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.’’dedi. Ziyaret sırasında konuşan Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz Pala,’’Emirdağ’ın kalkınması, büyümesi ve daha güzel ve yaşanabilir bir hal alması için yapılan çalışmaların ardı arkası kesilmiyor. Emirdağ’lıların bizlerden beklentisi çok büyük, bizlerde bu beklentileri boşa çıkarmayacağız. Göreve geldiğimizden bu yana halka hizmet bilincini taşımakta, insanların daha rahat, daha huzurlu ve daha iyi yaşamaları için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Emirdağ’ın tarihi dokusunu koruyarak, daha güzel ve daha modern bir görünüm alması için elimizden geleni yapıyoruz. Emirdağ’lı hemşerilerimizin bizlere olan güvenini sarsmamak adına elimizden gelenin fazlasını da yapmaya çalışıyoruz. Emirdağ’lılar bize güvenmekte, bizler de bu güvenin haklı olduğunu ve halkımızın bizlerden beklentilerinin boşa çıkmayacağını göstereceğiz.’’dedi. Vali Balkanlıoğlu yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Emirdağ MYO için yapılacak ek binaların hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.>>görüntü

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Emirdağ, Meslek, Yüksek, Okulu’na, hayırseverler, tarafından, yapılacak, ol
Yorumlar
Haber Yazılımı