Haber Detayı
11 Temmuz 2013 - Perşembe 19:39
 
Emirdağ ilk uçuşunu gerçekleştirdi
Türk Haya Yolları’nın filosuna yeni kattığı ve Emirdağ ismini verdiği Boing 737 900ER tipi uçak TK1449 sefer sayısı ile İstanbul-Brüksel-İstanbul seferini dün gerçekleştirdi.
Gündem Haberi
Emirdağ ilk uçuşunu gerçekleştirdi

Yerel saatle Brüksel Zaventem Havaalanına 13:50 civarında inen “Emirdağ” uçağı,  Belçika THY Genel Müdürü Mustafa Yıldırım’ın davetlisi olarak ATEP (Avrupa Türkiye Emirdağlılar Platformu) Başkanı MetinEdeer, THY Brüksel acentalarından DestiTravel Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Tekin, Fethi Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Fethi Altıkat,THY Pazarlama Mümessili Alper Kaşıkçı, THY Brüksel Havalimanı Şefi Selim Karaaslan, Zavantem Havaalanı görevlisi Jan van de Reyd ve gazeteciler karşıladı.

‘Hizmet kalitemizi yükselteceğiz’

THY Genel Müdürü Mustafa Yıldırım, burada yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Belçika’da yaşayan yaklaşık 70.000 bin civarındaki  Emirdağ kökenli vatandaşımızın yıllardır Türk Hava Yolları’mıza gösterdiği güvene bir teşekkür mahiyetinde “Emirdağ” olarak isimlendirdiğimiz uçağımız bugün TK 1449 sefer sayısı ile ilk uçuşunu Brüksel’e gerçekleştirdi.2009 yılından bu tarafa THY nin  Eskişehir’e yaptığı uçuşlar Belçika’da yaşayan Emirdağlı vatandaşlarımıza sunulmuş bir hizmettir. Biz bu hizmetin kalitesini yükselterek devam ettirmeyi düşünüyoruz ” dedi.

Büyük bir olaya tanıklık ediyoruz

Atep Başkanı MetinEdeer ise THY nin filosuna yeni katılan “Emirdağ” uçağının yurtdışı ilk seferini özellikle Brüksel’e gerçekleştirmesinden duydukları memnuyeti dile getirerek: ” Emirdağ tarihinde yer alacak bu olaya burada canlı şahitlik ettiğimiz için çok mutluyuz. ”Emirdağ” uçağına  kazasız, belasız hayırlı uçuşlar dilerim” dedi. Boing 737-900ER tipi uçağın kanat genişliği 34.32cm, uzunluğu 41.91metre, seyir hızı 850 km/sa,  maksimum 4.600km menzilinde, 189 yolcu kapasitesi özelliklerini taşıyor. >>Görüntü

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türk, Haya, Yolları’nın, filosuna, yeni, kattığı, Emirdağ, ismini, verdiği, Boin
Yorumlar
Haber Yazılımı