Haber Detayı
22 Ağustos 2019 - Perşembe 13:36
 
Emirdağ Spor Ligden Çekildi
Emirdağ Spor, maddi yardım bulamaması ve futbolculara para verilmemesi üzerine, Afyonkarahisar Süper Amatör Lig’den çekildi. Bilindiği gibi Hisar gazetesi spor servisi olarak bu konuyu 10 Temmuz 2019 tarihinde yazmıştı.
Spor Haberi
Emirdağ Spor Ligden Çekildi

Süper Amatör Lig ekiplerinden Emirdağspor’la ilgili ortada büyük bir iddialar dolaşıyordu. İddia; bu  kulübün ligden çekileceği yönünde idi. Emirdağspor kulüpteki sessizlik, bu iddiaları destekleyici yönde oldu.. Afyonkarahisar’da, Eylül’de başlayacak Süper Amatör Lig’in köklü kulüplerinden Emirdağspor’un ligden çekileceği yönündeki iddialar, spor kamuoyunda gündemin ilk sırasına oturmuştuı,. Dilden dile dolaşan iddia, spor camiasında da şaşkınlık oluşturdu. İddialar üzerine, “İlçe takımları ligden mi çekilir?” yorumları bile biten geçen sezonun ardından yeni sezon için iddialı bir takım kurup Bölgesel Amatör Lig’i hedef koyması bekleniyordu.

Beklenen oldu Emirdağspor ligde çekildi

Hisar gazetesi spor servisi bu konuyu 10 Temmuz 2019 tarihinde dile getirmiş ve sayfalarına taşımıştı. Emirdağspor kulüp başkanlığı ASKF yetkililerine dün Afyonkarahisar Süper Amatör kümeye katılmayacaklarına dair bir yazılı dilekçe verdikleri öğrenildi. 

Nuribey Süper ligde

 Geçen sene kıl payı kaçırdığı süper lige katılma hakkını Emirdağsporun süper ligden çekilmesiyle Askf tarafından Nuribeyspor’a süper lige katılma hakkı kazandığı tebliğ edildi. Bilindiği gibi Hisar gazetesi spor servisi  olarak bu konuyu 10 Temmuz 2019 tarihinde yazmıştı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Emirdağ, Spor, Ligden, Çekildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı