Haber Detayı
19 Haziran 2019 - Çarşamba 16:33
 
Çok güzel çalışmalar var
İl Milli Eğitim Müdürleri Koordinasyon Toplantısı Afyonkarahisar’ın Ev Sahipliğinde Yapıldı
Eğitim Haberi
Çok güzel çalışmalar var

Kapsayıcı ve Nitelikli Bir Eğitim İçin İl Milli Eğitim Müdürleri Koordinasyon Toplantısı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Vali Mustafa Tutulmaz’ın katılımıyla Afyonkarahisar’ın ev sahipliğinde yapıldı.

 

Toplantıya Mili Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Milletvekili Ali Özkaya, Bakan Yardımcıları Reha Denemeç, Mustafa Safran, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyon Kocatepe Üniversitesi(AKÜ) Rektörü Mehmet Karakaş, Merkez Teşkilat Genel Müdür Yardımcıları ve 81 ilden gelen İl Milli Eğitim Müdürleri katıldı. İlimiz Önümüzdeki 10 Yılda Kendinden Daha Fazla Bahsettirecek Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda ilk konuşmayı Vali Mustafa Tutulmaz yaptı. Afyonkarahisar hakkında bilgiler vererek konuşmasına başlayan Vali Mustafa Tutulmaz: “İlimizde eğitimin problemlerinin tartışılıyor olması ve sizleri bu vesileyle misafir ediyor olmaktan büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim. İlimiz termalin, mermerin, lezzetin, zaferin merkezi olarak anılmakta ve bu şekilde tanınmaktadır. Son yıllarda termalin etkisiyle ilimizin tanınırlığı ivme kazanmış ve bundan gerek ilimiz, gerekse ülkemizin değişik bölgelerinde kamu, kurum ve kuruluşlarında ilimiz önemli bir şekilde tanınmaya ve bu vesileyle burada birçok etkinliğin yapılmasına vesile olmaktadır. Eğitim sistemimizde eksik olan gözlemlediğim kadarıyla iş ahlakının yeterince verilmemiş olmasıdır. Bizim öncelikle öğrencilerimize iş ahlakını yerleştirmemiz lazım. Bir diğer husus özgür düşünceyi sağlayamıyoruz. Özgür düşünceyi sağlayamadığımız müddetçe daha ileriye gitmemiz mümkün değil” dedi.

 

“İmkân ve Öğrenme Farklılıklarının Kapatma Üzerine Bir Bakış Açısı İle Çalışıyoruz”

 

Daha sonra konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: “Önümüzdeki bu “tatil” diye ifade edilen dönemi iyi geçirebilirsek önümüzdeki yıla güzel bir hazırlığımız olmuş olur. Meseleyi az çok konuşuyoruz, tartışıyoruz. Özellikle Vizyon Belgesi üzerinden neler yaptık, neler yapmadık görebiliyoruz. Yaklaşık yüzde 50’ye yakın bir gerçekleşme oranı var. Bu aslında kötü bir hedef değil. Fakat benim açımdan bu gerçekleşmenin mahiyeti çok önemli. Mahiyetten kastım şu; Bir etki analizi yapsak, bu etkinin gerçekleşmesinin hakikatte derinliği ve kapsamı nedir? Ne kadar niteliklidir? Böyle düşündüğümüzde somut ölçütlere ihtiyacımız var.  Yani Bazı illerimiz çok iyi çalışmalar yapıyorlar. Tasarım beceri atölyelerinin kurulmasında veya öğrenmenin kalitesi açısından nasıl bir mesafe almışlar tüm bunları gözlemliyoruz. Dolayısıyla biz imkân ve öğrenme farklılıklarının kapatma üzerine bir bakış açısı ile çalışıyoruz.” dedi. Toplantı PIKTES Proje sunumu ve görüş önerilerinin alınmasıyla devam etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çok, güzel, çalışmalar, var, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Çok güzel çalışmalar var
Çok güzel çalışmalar var
Çok güzel çalışmalar var
Çok güzel çalışmalar var
Çok güzel çalışmalar var
Çok güzel çalışmalar var
Çok güzel çalışmalar var
Yorumlar
Haber Yazılımı