Haber Detayı
24 Temmuz 2013 - Çarşamba 01:52
 
Çoban’dan 24 Temmuz Basın Bayramı mesajı
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Gündem Haberi
Çoban’dan 24 Temmuz Basın Bayramı mesajı

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban mesajında, basın özgürlüğünün önemine dikkat çekerek, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de yaptığı önemli hizmetle halkın haber alma hakkını kullanmasını sağlayan basının, insan haklarının önemli güvencelerinden birini teşkil ettiğini belirtti.

“BASIN KURULUŞLARI HABERLEŞME ÖZGÜRLÜĞÜNDE ÖNEMLİ ROL OYNAMAKTADIR”

Her insanın bilgiye ulaşma, doğruları öğrenebilme ve kendi fikirlerini ifade edebilme özgürlüğünün en temel hak olduğu belirten Başkan Çoban, "Basın, kamu adına gerçekleri araştırma, doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatma mesleğidir. Günümüzde hızla gelişen kitle iletişim araçları ile birlikte etkinliği her geçen gün artan basın kuruluşları, haberleşme özgürlüğünün kullanılmasında önemli rol oynamaktadır" dedi.

BASIN MENSUPLARINA ÇALIŞMALARINDA BAŞARILAR DİLEDİ

Basın çalışanlarının, meslek ilkelerine bağlı, doğru, tarafsız, kişilik haklarına saygılı habercilik anlayışını benimsenmeleri ve basın meslek kurallarının uygulayıcısı olmaları gerektiğine dikkat çeken Başkan Çoban, çağdaş bir toplum için basının güvenilirliğinin ve tarafsızlığının büyük önem arz ettiğini söyledi. Demokrasinin temel taşlarından olan "Basın Özgürlüğü"nün, şeffaf yönetim ilkesinin de yapı taşlarından olduğunu aktaran Başkan Çoban mesajının son bölümünde, basın-yayın kuruluşlarında çalışan tüm basın mensuplarının 'Basın Bayramı'nı tebrik ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyonkarahisar, Belediye, Başkanı, Burhanettin, Çoban, 24, Temmuz, Basın, Bayram
Yorumlar
Haber Yazılımı