Haber Detayı
15 Ağustos 2019 - Perşembe 15:24
 
“Bayram bayram gibi yaşansın”
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Divan Katibi Burcu Köksal Kurban Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nda vatandaşların ve parti teşkilatının bayramını kutladı.
Siyaset Haberi
“Bayram bayram gibi yaşansın”

Bayram konuşmasını yaparken vatandaşın bayramı bayram gibi kutlayamadığını söyleyen Köksal, İşsizlik ve yoksulluk gibi konulara da değindi.

“Atatürk’ün İlkeleri Yok Sayılıyor”

Bayramları bayram gibi yaşayamıyoruz diyen Köksal,”Sevgili İl Başkan Yardımcım, İlçe başkanlarım, İl genel meclis üyesi, belediye meclis üyesi arkadaşlarım ve kıymetli yol arkadaşlarım öncelikli olarak herkesin mübarek Kurban Bayramı’nı kutlarım ama ülkemizde ne yazık ki bayramların hala bayram gibi yaşanamadığını görüyorum. Cumhuriyet tarihinin en yüksek işsizlik rakamına ulaşmışken, yine Cumhuriyet tarihinde cezaevlerinin en yüksek doluluğuna ulaşılmışken, Demokrasi, liyakat ve adalet yerle yeksan edilmişken, yoksulluk ve yolsuzluk hala çözülememişken, çocuklarımız YKS ve LGS  kapısında ter dökerken ve istedikleri okula yerleşemezken, eğitimde fırsat eşitliği sağlanamamışken, ülkemizde Demokrasi adına atılan adımlar geriye doğru götürülürken, Cumhuriyetin kazanımları Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri yok sayılırken bayramları bayram gibi kutlayamıyoruz ne yazık ki” şeklinde konuştu.

KRİZDEN HERKES EKİLENİYOR

Yaşanılan ekonomik krize de değinen Köksal,” Bugün yaşanılan ekonomik krizden tüm ülke etkilenmekte. Bu ülkenin yüzde 99’u geçim sıkıntısı çekerken alım gücü düşerken, yoksullaşırken bayramları bayram gibi kutlayamıyoruz. Biz onun için diyoruz ki; ülke de gerçek sorunların çözüldüğü, emeklilikte yaşa takılanların mağduriyetinin giderildiği, emeklilerin intibak yasasının çıktığı, üç bin altı yüz ek göstergenin verildiği, taşeronlarının tümünün kadroya geçirildiği, çocuklarımıza eğitim de fırsat eşitliğinin sağlandığı, işsizliğin sona erdiği bir ülke de bayramları bayram gibi kutlamayı diliyorum ben” ifadelerini kullandı.

AYSEL BÜYÜKKORKMAZ

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Bayram, bayram, gibi, yaşansın”,
Yorumlar
Haber Yazılımı