Haber Detayı
26 Ağustos 2019 - Pazartesi 13:42
 
Atama krizi!
Futbol il temsilciliği görevini bırakan Mustafa Türkmen’in nyerine ASKF yönetimin Federasyona Mehmet Temur’u önermesi kulüpler tarafından büyük bir tepki ile karşılandı.. Aynı zamanda Afyonkarahisar Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (ASKK) Genel Başkanı da olan Orhan Küçüksağrıcı’nın kulüplerin demokratik hakkı olan seçim yapma özgürlüğünü elinden alarak atama yapması Afyon Spor Camiası’nda tepkilere neden oldu.
Spor Haberi
Atama krizi!

Seçim olması gereken Afyonkarahisar Futbol İl Temsilciliği’ne ASKF Futbol Federasyonu Amatör Federasyon Başkanı  Orhan Küçüksağrıcının kulüplere danışmadan  atama yapması AfyonSpor Camiasında tepkilere neden oldu. Aynı zamanda Afyonkarahisar Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (ASKK)  yetkililerinin ‘ASKF Başkanlarının istekleri doğrultusunda hareket ediyoruz’ diyerek Afyonkarahisar Futbol İl Temsilciliğine Mehmet Temur’u  ataması Futbol Federasyonu’nun tarafsızlık ilkesine gölge düşürdü.

ATAMA HUKUKA DA

VİCDANLARA DA AYTIRIDIR

Spor otoriteleri Yaklaşan seçimler öncesi Futbol İl Temsilciliğine aday olacak kişilerin , yapılan atamanın hukuka da vicdanlara da aykırı olduğunu söyledi.

KULÜPLERİN SEÇME VE SEÇİLME

HAKKI GASP EDİLMİŞTİR!

‘Türkiye Futbol Federasyonunu ASKF Başkanları mı yönetiyor’ diyerek tepkisini ortaya koyan otoriteler, “Seçim zamanı gelmişken, ortada adaylar varken, kulüplerin demokratik seçim hakkı doğalken neden atama yapılıyor?. O zaman Türkiye’nin hiçbir yerinde İl Temsilciliği seçimleri yapılmasın direk ASKF başkanları atamayı yapsın. Bu hukuk dışı bir uygulamadır. Kulüplerin seçme ve seçilme hakları ellerinden alınmıştır. Kulüplerin söz hakkı ortadan kaldırılmıştır. Türkiye Demokratik Hukuk Devleti’dir. Seçimlerde demokrasinin en temel unsurlarından biridir. Ancak şuan seçim yapmamaları Mersin’e, Kulüplere ve Futbol camiasına hakarettir” ifadelerini kullandı.

KULÜPLER ADINA ADAY ÇIKMAYACAK MI?.

Türkiye Futbol Federasyonu Amatör İşler Şube Başkanı olan Ali Düşmez’in ayrıca ASKF Genel Başkanı olduğunu da hatırlatan otoriteler, “Sayın Düşmez TASKK Genel Başkanı olmasından kaynaklı ilimizdeki başkanını kollamaktadır. Bir kere ASKF ile İl Temsilciliğinin görevleri farklıdır. Birbirlerine karışmak gibi bir kural bir durum yoktur. Ne demek ASKF Başkanı ile İl Temsilcisi uyum içinde çalışamayacak diye atama yapmak. Kulüpler adına aday çıkmayacak mı?. Kulüplerin bu duruma ağırlık vermesi lazım. Buradan ilimiz’deki tüm kulüplere çağrımızdır. Hakkınıza sahip çıkın. Yapılan hukuksuzluğa, anti demokratik tutuma karşı sessiz kalmayın” şeklinde konuştular.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Atama, krizi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı