Haber Detayı
10 Temmuz 2014 - Perşembe 00:00
 
Akarçay'ı Venedik'e Benzetti
Çeşitli ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere ilimize gelen Hamm Belediye Başkanı Thomas Hunsteger Petermann ve beraberindeki heyetin son durağı Akarçay oldu. Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ın davetlisi olarak iftar yemeğini Akarçay'da yiyen heyete yemeğin ardından Vali Hakan Yusuf Güner'de eşlik etti.
Turizm Haberi
Akarçay'ı Venedik'e Benzetti

"Büyük Dönüşüm Yaşamış"

Yemek öncesi Akarçay'da bir süre gezinti yapan Hamm Belediye Başkanı Thomas Hunsteger Petermann kentin yeni cazibe merkezini Venedik'e benzetti. Akarçay'ın Afyonkarahisar için büyük bir şans olduğunu kaydeden Petermann, daha öncesi Afyon ziyaretlerinde Akarçay'ı görme fırsatı bulduğunu bataklık olan bölgenin yeni görünümüyle büyük dönüşüm yaşadığını söyledi.

"Her Yıl Daha Da Güzelleşecek"

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise konuklarını Akarçay'da ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğunu dile getirerek Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun büyük katkılarıyla yeniden hayata dönen Akarçay'ın  ilave çalışmalarla her yıl daha da güzelleşeceğini belirtti. Düzenlenen organizasyona Vali Hakan Yusuf Güner'in yanı sıra Belediye Meclis Üyeleri'nden Günay Kart, Şükrü Genelioğlu, Yılmaz Açıkgözoğlu, Başkan Yardımcılarından Ayfer Örten, Ziya Arı,  Sabri Demirkapu ve Özel Kalem Müdürü Mehmet Savaş'da katıldı. haber merkezi 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çeşitli, ziyaret, temaslarda, bulunmak, üzere, ilimize, gelen, Hamm, Belediye, B
Yorumlar
Haber Yazılımı