Haber Detayı
29 Eylül 2013 - Pazar 00:00
 
Akarçay Muhteşem Olmuş
Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Akarçay'da temaslarda bulundu. Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ın davetlisi olarak bölgede incelemelerde bulunan Bakan Yazıcı'ya Vali İrfan Balkanlıoğlu, Milletvekili Sait Açba, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel ve AK Parti İl Başkanı Mehmet Zeybek eşlik etti.
Turizm Haberi
Akarçay Muhteşem Olmuş

İki yıl öncesine kadar sinek ve kokudan geçilmeyen, bataklık yuvasından, yapılan düzenlemeler sayesinde yeniden hayata dönen Akarçay; Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı'dan tam not aldı. Temasları sırasında Akarçay'da tekne gezintisi de yapan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı Afyonkarahisar Belediyesi'nin vizyon projelerinden, tüm kesimlerin büyük ilgi odağı olan bölgeden övgüyle söz etti. Gezi sırasında bir süre tekneyi kullanan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı Akarçay'ın Afyonkarahisar'a hayat verdiğini söyledi. Bölgenin mükemmel bir eğlence merkezi olduğunu söyleyen Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, "Afyonkarahisar'a adeta deniz gelmiş" dedi.

'AFYON'A HAYAT VERMİŞ'

Projenin Afyonkarahisar'a büyük değer kattığına dikkat çeken Bakan Yazıcı, "Akarçay, Afyon'a hayat vermiş, mükemmel bir proje. Burayı görmeyenler mübalağa ettiğimi sanır ancak Afyon'a adeta deniz gelmiş, boğaz gelmiş. Burası hem dinlenmenin hemde eğlencenin adresi olmuş. Denizin olmadığı her yöremizde, her ilimizde bu tür projeler hayata geçmeli. Türkiye büyüdükçe, ekonomi olarak gücü arttıkça bu tür projeler üretiliyor ve hayata geçiyor. Akarçay'ı Afyonkarahisar'a kazandıran Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu ve Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban'ı tebrik ediyorum." diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gümrük, Ticaret, Bakanı, Hayati, Yazıcı, Akarçayda, temaslarda, bulundu, Belediy
Yorumlar
Haber Yazılımı