Haber Detayı
23 Ekim 2019 - Çarşamba 22:05
 
Ahmetpaşa, Güneş Enerji Santrali’ne kavuşuyor
Sinanpaşa İlçesine bağlı Ahmetpaşa Belediyesinin vizyon projelerinden olan ve aylık elektrik ihtiyacının büyük bir kısmını karşılayacak olan Güneş Enerji Santrali için yer seçimi tamamlandı.
Ekonomi Haberi
Ahmetpaşa, Güneş Enerji Santrali’ne kavuşuyor

Ahmetpaşa Belediye Başkanı Eyüp Yakan’ın girişimleriyle beldeye yapılacak olan Güneş Enerji Santrali (GES) için yer seçimi yapıldı. Çiğiltipe Mahallesi mantarlık mevkisinde bulunan 22.000 metrekarelik alan Güneş Enerji Santrali alanı olarak belirlendi. Başkan Yakan’ın vizyon projeleri arasında yer alan Güneş Enerji Santrali yapımı için yakında imzalar atılacak.

 

“Vizyon projemizde sona yaklaştık”

Konuyla ilgili açıklama yapan Ahmetpaşa Belediye Başkanı Eyüp Yakan,  “Güneş Enerji Santrali (GES) bizim vizyon projelerimiz arasındadır. Belediye meclisinden aldığımız karar doğrultusunda yer seçimini gerçekleştirdik. Çiğiltipe Mahallesi mantarlık mevkisinde bulunan 22.000 metrekarelik alan Güneş Enerji Santrali alanı olarak belirledik. Beldemiz adına geç kalınmış bir projeye daha adım atmanın mutluluğunu ve gururunu yaşamaktayız. Belediyemizin elektrik ihtiyacının büyük bölümünü karşılayacak olan bu tesis ile kendimize yetebilir bir kurum olma yolunda önemli mesafe katetmiş olacağız. İller Bankası desteği kapsamında olan bu yatırımın gerçekleşmesi amacıyla başvurularımızı yaptık. Sürecin en kısa sürede tamamlanarak yapımına başlanması için Belediye meclisimiz ve personelimizle birlikte elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Yakın bir zamanda imzaları da atacağız” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ahmetpaşa,, Güneş, Enerji, Santrali’ne, kavuşuyor,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Ahmetpaşa, Güneş Enerji Santrali’ne kavuşuyor
Ahmetpaşa, Güneş Enerji Santrali’ne kavuşuyor
Ahmetpaşa, Güneş Enerji Santrali’ne kavuşuyor
Yorumlar
Haber Yazılımı