Haber Detayı
28 Nisan 2014 - Pazartesi 17:46
 
Afyon bulunmaz bir cevher
Afyonkarahisar’ın termal ve turizm acısından Türkiye’nin parlayan bir yıldızı olduğunu vurgulayan Salutaris Termal Turizm Kompleksi Genel Koordinatörü ve İcra Kurulu Başkanı Ekrem Yüce, “Afyonkarahisar ilinin gün yüzüne çıkmış veya çıkmamış cevherlerini ülkemize ve insanlığa hizmeti ortaya koyabilmek adına bu tür yatırımları kendimize bir görev olarak biliyoruz. Afyonkarahisar termal su acısından bulunmaz bir cevher” dedi.
Turizm Haberi
Afyon bulunmaz bir cevher

Afyonkarahisar Ömer-Gecek havzasında devasal yatırımlara imza atan Salutaris Termal Turizm Kompleksi geçtiğimiz hafta sonu geniş bir katılım ile 1+1 örnek dairelerinin basına tanıtarak açılışını gerçekleştirdi. Açılış konuşmasını yapan Salutaris Termal Turizm Kompleksi Genel Koordinatörü ve İcra Kurulu Başkanı Ekrem Yüce, Afyonkarahisar’ın konumu itibari ile önemli yatırım yapmaya müsait bir il olduğunu dile getirdi. Yüce, şöyle konuştu; “Afyonkarahisar ili ülkemizin pırlanta değerinde kıymetli bir ilidir. Bu noktada bu ehemmiyeti ve kıymeti bilerek Afyonkarahisar ilinin gün yüzüne çıkmış veya çıkmamış cevherlerini ülkemize ve insanlığa hizmeti ortaya koyabilmek adına bu tür yatırımları kendimize bir görev olarak biliyoruz. Bu sebeple Afyonkarahisar ilinin en malum ve meşhur bilinen konusu termal su cevheri acısından önemli olan bu cevherini böylesine önemli yatırımlarla Allah izini ile insanlığın hizmetine sunmak üzere çalışmamızı yürütmekteyiz.” 

Kıymetli Bir İlimiz

“Birçok kişi Afyonkarahisar ilinin önemini ve kıymetini bilmektedir” diyerek Afyonkarahisar’ın hareketliliğin en yoğun illerden birisi olduğunu vurgulayan Genel Koordinatörü ve İcra Kurulu Başkanı Yüce, “Buraya nadiren gelen misafirlerimize diyorum ki; Bu ili iyi tanıyın. Bu sebeple Afyonkarahisar ili Türkiye’nin geçiş noktasında kavşak illerinden biri olmasını nedeniyle nüfus hareketliliğin, ticaretin ve turizmin en yoğun olduğu bir ildir. Bu sebeple ulaşım araçları olan hava ve kara ulaşımında çok önemli kesişim noktası olduğu da ortadadır” diyerek konuştu.

Gelecek Yüzyılın İli Afyon Olacak

Afyonkarahisar’da devam eden yatırımlarına destek verenleri de unutmayan Başkan Yüce, açıklamasını şöyle sürdürdü; “Afyonkarahisar böylesine hareketli bir noktada bulunması nedeniyle içinde bulundurduğu cevherleriyle ülkemizin hizmetine çok kısa bir sürede erişeceği de muhakkaktır. Gelecek yüzyılın ili olacak olan Afyonkarahisar’ımız bu şöhrete sahip olan olacak bir ilimizdir. Bu sebeple ilimizin kalkınması adına büyük emeği bulunan Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu, değerli Milletvekillerimiz, Sayın Valimizin İrfan Balkanlıoğlu ve Belediye Başkanımızın Burhanettin Çoban beyin yoğun ve hummalı çalışmaları olmuştur. Bize verdikleri katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz.” 

Uzman Bir Kadro İle Çalıştık

Projeyi hazırlarken uzman bir kadro ile çalıştıklarını vurgulayan Başkan Ekrem Yüce, gerekli izinleri ve belgeleri alarak inşaat çalışmalarına başladıklarını söyledi. Yüce, “Bu projeyi gerçekleştirirken iğnesinden ipliğine her şeyini hesap etmek adına olabildiğince uzman ve profesyonel bir kadro ile işin Ar-Ge’sini ve araştırma grubunu dikkatli bir şekilde gözden ve elden geçirmiş buluyoruz. Yaptığımız bu hassas çalışmanın akabinde Afyonkarahisar ilinin su cevheri acısından termal su kaynağı bakımından en önemli kaynağı olan Ömer-Gecek havzasında yaklaşık 150 bin dönüme hakim 100 bin metre kare inşaat kapsamlı bir projeyi ortaya koymuş bulunuyoruz. Daha dün burada temel atma merasiminde bulunduk. Kurbanını beraber kestik ve duasını beraber yaptık. Allah nasip etti o günden bu güne çok yol kat ettik. Firmamızın her hangi bir belgesi eksik kalmaksızın, inşaat faaliyetlerinde olabildiğince iyi bir noktaya geldik. Şimdi 2014 yılı tesisimizin ve yatırımımızın yüzümüzün güldüğü ve ağardığı bir gün olacak. 2014 yılında niyetimizle, çabamızla ve gayretimizle Allah’ın izni ile Eylül ve Ekim aylarında misafirlerimizle bu tesisin açılış programında da birlikte olmadığı temenni ediyorum” dedi. Yüce, konuşmasının ardından açılışa katılanlara ve basın mensuplarına örnek daireleri gezdirerek bilgiler verdi.>>Numan Bangir

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyonkarahisar’ın, termal, turizm, acısından, Türkiye’nin, parlayan, bir, yıldız
Yorumlar
Haber Yazılımı