Haber Detayı
20 Mayıs 2019 - Pazartesi 19:14
 
Afyon yumurta sektörünün liderliği ankara'da tanıtılıyor
Ekonomi Haberi
Afyon yumurta sektörünün liderliği ankara'da tanıtılıyor

Afyonkarahisar'ın yumurta üretiminde, Türkiye'de en önemli merkez olduğunun, Ulusal anlamda tanıtılmasına katkı sağlamak adına düzenlenen Dünya Tavukları ve Yumurtalar Sergileri Projesi Başkentte Ankara halkıyla buluşturuldu.

 

 

Afyonkarahisar'ın yumurta üretiminde, Türkiye'de en önemli merkez olduğunun, Ulusal anlamda tanıtılmasına katkı sağlamak adına düzenlenen Dünya Tavukları ve Yumurtalar Sergileri Projesi Başkent Ankara’da vatandaşlara buluşturuldu.

 

Geçtiğimiz aylarda Afyonkarahisar Valiliği ve Afyonkarahisar Tanıtım Bürosunun katkıları ile Antalya ve İstanbul halkıyla buluşturulan, Dünya Tavukları ve Yumurtaları Sergileri ile İlimizin Yumurta Üretiminde Türkiye'de en büyük merkez olduğuna dikkat çekilmiş ve bu konuda İlimiz yumurta sektörünün tanıtımı noktasında önemli bir tanıtım faaliyeti sağlanmıştı. Aynı şekilde İlimizin bu yönünü diğer Büyükşehirlerde de tanıtmak amacıyla yapılan çalışmalar kapsamında, Dünya Tavukları ve Yumurtalar Sergileri, Ankara Kızılay Meydanı ve Söğütözün'de bulunan iki büyük alışveriş merkezinde Ankara Halkı ile buluşturuluyor.

 

Afyonkarahisar Valiliğinin himayelerinde, İlimizin en köklü Yumurta Üretim Şirketlerinden Evrenkaya Köyüm Yumurta’nın katkıları ve işbirliği ile Ankara'da düzenlenen sergilerde, İlimizin yumurta üretiminde Türkiye'nin en önemli ve en büyük şehri olduğuna dikkat çekilerek bu konuda önemli bir  Ulusal tanıtıma imza atılıyor.

 

Yapılan çalışma hakkında ilgi bilgi veren Evrenkaya Köyüm Yumurta Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Evrenkaya hazırlanan çalışmaya destek vermekten oldukça mutluyuz, diyerek şunları söyledi. “Geçtiğimiz aylarda sadece Afyonkarahisar Valiliğimizin destekleri ile Antalya ve İstanbul'da düzenlenen sergiler, İlimiz yumurta sektörünün tanıtımı açısından önemli ve değerli bir çalışmaydı. Afyonkarahisar Valiliğimizin ve Sayın Valimiz Mustafa Tutulmaz'ın İlimiz yumurta sektörünün tanıtılması yönündeki gerçekleştirdiği bu değerli jeste, İlimizin en köklü yumurta üretim şirketlerinden birisi olarak kesinlikle duyarsız kalamazdık. Madem Türkiye'nin en büyük yumurta üreticisi şehri biziz, bu yönümüzü ülke genelinde tanıtmak İlimiz sektörü olarak bizlere düşmektedir diye düşündük ve Sayın Valimizin başlatmış olduğu tanıtım zincirine yeni şehirler eklemeye karar verdik” dedi. Evrenkaya bu bağlamda, Dünya Tavukları ve Yumurtalar Sergilerinin, Ankara’da düzenlemeye ve Başkentimizde yaşayan vatandaşlarımıza, Türkiye'nin en büyük yumurta üreticisi şehri olduğumuz konusunda tanıtım yapmaya karar verdiklerini belirterek, Ulusal anlamda Sucuk, Kaymak ve Termali ile tanınan şehrimizin tanınırlık simgelerinin yanına birde yumurtayı eklemek sektör olarak en büyük isteğimizdir. dedi.

 

Abdullah Evrenkaya, İlimiz yumurta sektörünün tanıtımı nezdinde başlatılan bu çalışmanın Başkent Ankara dışında diğer Büyükşehirler'de gerçekleştirilmesi konusunda ellerinden geldiğince destek vereceklerini ve yapılacak tanıtım çalışmasının,  İlimiz yumurta sektörü için önemli bir kazanım olacağının altını çizdi.

 

Dünya Tavukları ve Yumurtalar Sergileri, Yumurtanın Başkenti Afyonkarahisar'dan teması ile 15 Mayıs 2019 ve 7 Haziran 2019  tarihleri arasında Kızılay Meydanı ve Söğütözün'de bulunan Ankara'nın iki büyük  Alışveriş Merkezinde Başkentliler ile buluşacak. Serginin açıldığı gün Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde üst düzey bürokratlarında gezdiği sergileri açık kalacağı 24 gün boyunca, Ankara'da yaşayan yaklaşık 90 bin kişinin ziyaret edeceği  belirtiliyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyon, yumurta, sektörünün, liderliği, ankara'da, tanıtılıyor,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Afyon yumurta sektörünün liderliği ankara'da tanıtılıyor
Afyon yumurta sektörünün liderliği ankara'da tanıtılıyor
Yorumlar
Haber Yazılımı