Haber Detayı
09 Haziran 2014 - Pazartesi 00:00
 
“Bugün Bizim Düğün Günümüz”
Avrupa’nın en büyük termal turizm kompkleksini Afyonkarahisar’a kazandırmak için yoğun bir tempoda çalışmalarını sürdüren Salutaris Temal Turizm Kompleksi yöneticileri, koordinatörleri ve danışmanları Afyonkarahisar’da geniş bir katılımlı toplantı gerçekleştirdi. SAYEZ A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Ekrem Yüce tesisin ilk bölümünün Eylül ayı itibarıyla hizmet vermeye başlayacağını söyledi.
Turizm Haberi
“Bugün Bizim Düğün Günümüz”

Afyonkarahisar’ın Ömer-Gecek Havzasında yapımı hızlı bir şekilde devam eden 85 milyon TL’ye mal olması beklenen Salutaris Termal Turizm Kompleksi her altı ayda bir gerçekleştirdikleri geniş katılımlı ultima toplantısını hafta sonu Afyonkarahisar’da gerçekleştirdi.  SAYEZ A.Ş. firması tarafından yürütülen yatırım hakkında önemli açıklamalarda bulunan SAYEZ A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Salutaris Temal Turizm Kompleksi Genel Koordinatörü Ekrem Yüce Afyonkarahisar’ın termal başşehir olduğunu söyledi. Kompkleksi firmanın öz kaynaklarıyla yapmak için yola çıktıklarını gelen yoğun talep ve istek doğrultusunda halka arz edildiğini söyleyen Yüce, Afyonkarahisar’ı neden tercih ettiklerini açıkladı. Yüce, “Firmamız bu işin başlangıcında dedi ki bölge çok önemli. Bunu çok iyi idrak etmek gerekir. Az önce slayt gösterisinde de vizyon gösterimlerinde de gördük oradada ifade ettim. Türkiye de termalin başşehri Afyonkarahisar.

“Türkiye de bir çok proje var”

 Afyonkarahisar da ise su mineral ve cevher açısından en önemli bölge Ömer-Gecek havzası. Yani şu anda bizim bulunduğumuz bölge. Bununla birlikte Afyonkarahisar ilinin Türkiye’nin odak noktasında ve keşişim noktasında olması ulaşımın rahatlığı yöresel ve geleneksel zenginlikleri açısından bu iş için milletimize insanımıza hizmetin sunulabileceğini en ideal şehir. Böylesine değerli kıymetli bir şehirde yapılması gereken de buraya iyi bir proje gerçekleştirmek. Malumunuz Türkiye de bir çok proje var. Termal turizm faaliyeti üzerine. Ama altını çizerek söylüyorum termal olup turizm kompleksi programında yürüten içerisinde sergi kongre merkezi gibi içerisinde açık ve kapalı alanları ile birlikte bir çok faaliyeti olan sosyal yapılanması yok denecek kadar az. Şimdi size bu projeyi açarken ve şimdi bizimle birlikte bu işe el koymuş yürek koymuş arkadaşlarımıza bu sistemle bunları misafirlerimize arkadaşlarına ve üyelerine bunları sunarken, bu projenin ve bölgenin önemini altının çizilerek anlatılmasını istiyorum” dedi.

“Termalde Elbette Sağlık Var”

Termalin önemine vurgu yapan Ekrem Yüce, “Termalde ne var elbette sağlık var. Allahın izni ile şifa var. Size öylesine bir proje sunuldu ki hem içerisinde turizm faaliyetinin olabileceğini dinlenme eğlence ve senede en az bir kere dahi olsun kendinizle baş başa kalabileceğiniz o kalabalık ve karışık dünyadan ayrılabileceğiniz bir dünya sunmuştur. Çok daha söyledik çok defa konuştuk bu proje fevkalade önemli. Bu projede şu zamanda bu ayrıcalıklarla buradan yer almanın önemini bundan sonraki senelerde daha iyi anlayacağız inşallah. Göreceğiz diyeceğiz ki biz öyle bir yer almışız ki bu proje bizim diğer projelerle mukayese edilmeyecek ayrıcalığını ve farkını bize işin başında söylemişlerdi. Ama şimdi yaşayarak görmüş olacağız ne zaman Allah nasip ederse 2014 ün güz döneminde biz sizlerle birlikte bu tesiste bu gerçeği yaşayarak hep beraber bulunacağız değerli arkadaşlarım” dedi.

“Yav dediler ki bu gemiyi yüzdüremezler”

Kompleksin yapılamayacağının iddia edildiğini dile getiren SAYEZ A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Salutaris Temal Turizm Kompleksi Genel Koordinatörü Ekrem Yüce, “Hatırlarsanız şöyle biraz hafızamızı yoklarsak bu projeye başlayamazlar demişlerdi. Ruhsat alamaz ÇET belgesi alamaz tapu veremez demişlerdi. Biz ne yaptık tüm hepsini aldık misafirlerimize tapularını dağıtmaya başladık. şimdi eskiden bir laf vardı bu gemiyi yapamazlar. Yav kardeşim gemi yapmak işin ehlinde olursa neden mümkün olmasın. Biz gemiyi yaptık suya indiremezler. Yav kardeşim geminin karada ne işi var.  Gemiyi yaptıysa elbette suya indirecek. Suya da indirdik. Yav dediler ki bu gemiyi yüzdüremezler. Bu gemiyi suya indirdik bu gemi hala su da duruyorsa hala yüzmüyor mu. Şimdi de diyorlar ki bu gemiyi yanaştıramazlar. Ebe insaf kardeşim sen ne dediysen ortaya çıkıyor bu firma öyle bir firma ki yaptığı işin farkında işin içeriğine işin esafına bilgisine sahip konuştuğu zaman boşa konuşmuyor havadan sudan işin asparagas haberi yayılsın diye konuşmuyor. Gerçeği bilerek, çünkü yüzümüz burada. İnsanlarla yüz yüze bakacağız. Allah nasip ederse 2014 yılı içerisinde de biz bu gemiyi limana yanaştırdığınız da, o zaman ne diyeceksin. E o zaman artık bir şey söyleme. Gel bizimle birlikte bu çatı altında misafiri ol bu işin. Elbette tadını keyfini çıkar” dedi

“Bugün Bizim Düğün Günümüz”

 “Bizim yaptıklarımız yapacaklarımızın da teminatıdır” diye konuşan Yüce, “Sizler komşularınıza söylediniz çevrenize misafirlerimize anlattınız. Biz öylesine bir çatı altında beraber olacağız ki bu firma ne söylüyorsa Allahın izni ile şaşmadı ve yerine getirdi. Ve bundan sonra da ortaya çıkan yapılmışları ile birlikte ortaya çıkan gerçeklerle burada bunun Gerçekleşeceği ayan beyan ortadadır. Gelin bizimle birlikte bu işin içerisinde beraber olalım. Dedik. Allah ta bize İnşallah bu sözümüzü de yerine getireceğiniz şekilde tamamlandırmayı nasip etsin. Ultima termal programın her 6 ayda bir gerçekleştirdiğimiz çalışması. Ne yapıyoruz 6 ayda bir, kendimize şöyle bir bakıyoruz. neleri tamamlamışız, neleri daha yapmamız gerekiyor diye. Bugün bizim düğün günümüz.  Bugün bizim ayrıcalıkları imkanları ve fırsatları verdiğiniz sağladığımız bir gün. Şimdi yeni gelmiş misafirlerimize de sesleniyorum. İnsan düğününde o işin heyecanında iken cömertliği gönülden verme insanlara olabildiğince cömert davranması mümkün. Biz de bu günümüzde yeni gelen arkadaşlarımıza diyorum ki sizi getiren arkadaşlarımıza mutlaka sorun, ben buradan nasıl yer sahibi olabilirim.

“Tam daire düşünen en az 3-4 arkadaşım var”

 Bugüne ait özel durumdan nasıl faydalanabilirim diye bugünün özel durumundan faydalanın arkadaşlar.  Zaman kısalıyor önümüzdeki güz döneminde Allah nasip ederse bu tesis kullanıma açıldığında şartlar çok daha farklı bir yere gelmiş olabilir değişmiş olabilir. Şu anki verilmiş imkanlar o gün olmayabilir. Aranızdan bu işin içerisinde olmak termalde olmak istiyorum diyenlerin sayısı bir iki gün için fevkalade iyi. Tam daire düşünen en az 3-4 arkadaşım var. Ve bunun ön protokolünü ön anlaşmasını gerçekleştiren arkadaşlarım var. Bazı arkadaşlarım bir hisse olsun mu olmasın mı diye düşünürken bazısı ben buradaki geleceği görüyorum. Bunun vizyonu çok iyi geleceği çok iyi bu sadece Afyonkarahisar için değil Türkiye için dünya için önemli bir yatırım ve bu yatırımda benim bir dikili taşım olsun düşüncesi ile elde etmek buradan yer almak mümkün. Biz firma olarak çalışma grubu arkadaşlarımla ve bize misafir gelmiş arkadaşlarımızla birlikte bugüne kadar bir çaba için uğraşıyoruz” dedi.

“Şimdi daha net ifadelerle oranın değeri anlaşılır diyorum”

Termalin bir elmas olduğunu firma olarak bu elması pırlanta yapmak için çalıştıklarını söyleyen Yüce, “Burada bir elmas cevheri var. Elmas elbette değerli bir taştır. Ancak ustasının eline geçtiği zaman iyi bir işlemesi yapıldığında pırlanta olur. İşte o pırlantayı yapmak üzere bir çaba çıkıyor ortada bir gayret var. Şimdi elmas değerindeki bir taşın değeri rakamsal anlamda şöyle böyle konuşulabilir. Ama iyi bir ustasının elinden çıktığında pırlanta denildiğinde artık karatlarla mukayese edilmeye değeri belirlenmeye başlar.  Şimdi daha net ifadelerle oranın değeri anlaşılır diyorum. Şimdi elmas değerinden artık pırlanta değerine dönüşen bir yerimiz var. Bu yer pırlanta değerine dönüştüğü andan itibaren değerini artık sizlerin takdirine bırakıyorum”

“İşin başından beri samimiyetini hiç bozmadı”

Yıl sonuna doğu tesisin hizmet vermeye başlayacağını söyleyen Yüce, “Bugün artık final virajındayız. Düşünün dün gibi hatırladığımız temel dökme merasimi Allah nasip ederse güz döneminde tesisin açılış programı ile beraber olacağız. Zamanın nasıl geçtiğini anlayamadık bile. Ama hamdolsun yine firmamız ve biz sözlerini yerine getirmiş olmanın mutluluğunu ve memnuniyetini taşıyacağız.  Esasında şunu dikkate aldık. Bir iş yapacağız taş taş üstüne koyacağız. Bir dikili ağaç oraya gerçekleştireceğiz ne için firma çok daha büyüyecek çok daha büyük yatırımlar yapacak ondan sonra devasa bir bünye devasa bir programa daha ele alacak. Gidecek gidecek gidecek maddi varlığı daha daha yükseklere erişecek mi diye mi düşündük. Hayır. İşin başından beri samimiyetini hiç bozmadı. Yüreğinde ve kalbinde ne varsa hep sizlerle paylaştı.  Dedi ki biz öyle bir iş yapacağız ki evet taş üstüne taş koyacağız. Dikili bir ağaç bırakacağız ama ne için hizmet için. Ve bu firma bu temel prensibi dikkate alarak bunu kendine şiar edindi dedi ki halka hizmet hakka hizmettir bu düsturu bilerek sizlerle bunu paylaşımı o günden beri açmış bulunmakta ve bu imkanları sizlerle paylaşmış bulunmakta. Ultima günümüz inşallah açılış günümüzde de sizlerle birlikte onun mutluluğunu ve sevincini ve heyecanını yaşamak isteriz” dedi. Toplantının son bölümünde ise başarılı çalışmalarından dolayı yönetim kurulu üyelerine koordinatörlere ve danışmanlara plaket ve çeşitli hediyeler verildi.>>Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Avrupa’nın, büyük, termal, turizm, kompkleksini, Afyonkarahisar’a, kazandırmak,
Yorumlar
Haber Yazılımı