Haber Detayı
09 Temmuz 2013 - Salı 19:42
 
‘Öğrencimiz önyargıları yıktı’
Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, yetiştirme yurtlarında kalan ve LYS’de okul birincisi olan Remziye Kaçtı’yı para ödülüyle ödüllendirdi.
Eğitim Haberi
‘Öğrencimiz önyargıları yıktı’

Vali Balkanlıoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Afyonkarahisar İl Müdürlüğü’nün açtığı çocuk evinde kalan ve LYS’de 326 puan alarak okuduğu Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde okul birincisi olan Remziye Kaçtı’yı makamında kabul etti. Kaçtı’nın ‘devlet himayesi altındakiler başaramaz’ önyargısını yıktığı için büyük bir memnuniyet duyduğunu belirten Balkanlıoğlu, Kaçtı’ya üniversite hayatında da destek olacaklarını bildirdi.

Annesi babası biziz

Devlet yurtlarında yetişen Kaçtı’nın bu başarısı ile diğerlerine de güzel bir örnek olacağını söyleyen Balkanlıoğlu şöyle konuştu, “Yetiştirme yurtlarındaki çocuklarımız ne kadar güzel ortamlarda kalsalar da aileleri yanında olan normal çocuklarımızdan dezavantajlı durumdalar. Ancak bu kızımız çalışırlarsa başarabileceklerini onlara gösterdi. Onlar okumak istedikleri sürece yanlarında olacağız. Kızımız mühendis olmak istiyor. Onu bu yolculuğunda hem maddi hem de manevi olarak destekleyeceğiz. Onun annesi ve babası biziz.”

Özel yurtlardan iyiyiz

Remziye Kaçtı ise çocuk evlerinde kendilerine istedikleri çalışma ortamını hazırlayanlara teşekkür ederek, “Çocuk evlerindeki ortamımız özel yurtlardan daha iyi durumda. Başarılı olmak için istediğimiz her şeyi bana sağladılar. Bende üniversiteyi bitirip iyi bir meslek sahibi olarak onların emeğini boşa çıkarmayacağım” dedi. İsmail Çavdar

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyonkarahisar, Valisi, İrfan, Balkanlıoğlu, yetiştirme, yurtlarında, kalan, LYS
Yorumlar
Haber Yazılımı